yöelämässä v.2012-2017. En ehkä muista ihan kaikkea mitä on tapahtunut, mutta tossa on nyt se mitä muistan:
- Kerran yksi pulskahko nainen asetti ohikävellessään juomalasinsa jalkojeni väliin pystyyn.
- Pari kertaa ovat naiset tuuppineet tanssilattialla
- Pari kertaa on nainen näyttänyt keskisormea tai kieltä
- Kerran kun yritin aloittaa baaritiskillä yhden naisen jututtamisen, niin tämä nainen kysyi: "Onks teitä useampiakin tääl?", johon vastasin että: "ei, ihan yksin olen liikkeellä", niin tähän nainen vastasi jotain pilkallisesti tyyliin: "Kyllä se sunkin aikas viel koittaa" tms.
- Joku nainen sanoi mulle kerran tanssilattialla että: "Pyllistä!". En tiedä, mitä sillä tarkoitti, mutta tuskin mitään positiivista.
- Kerran mennessäni erääseen yökerhoon sisälle, niin siinä ihan ulko-ovella seisoi joku känninen nainen, joka alkoi aukomaan mulle päätään jotain tähän tyyliin: "Mun äiti on paremmannäköinen kuin sä" jne. Kukaan ei puuttunut tuohon naisen huonoon käytökseen, ei edes ovella seissyt portsari.
Oikeastaan toi viimeinen tapaus oli kaikkein ikävimmän tuntuinen, enkä ole vieläkään päässyt siitä täysin yli, vaikka tosta on kulunut jo aikaa yli vuosi.
Tällä tavoin naiset ovat kaltoinkohdelleet minua
6
251
Vastaukset
- Vaikka.samapa-tuo
Miehet kaltoinkohtelevat naisia palstalla koko ajan. Ei viisi kertaa viiden vuoden ajalla.
- Kaisanoasaa
Naiset on kyllä ilkeitä kun eivät edes puhu ätmeille. Kohteliaaseen tapaan kuuluisi kysyä mitä kuuluu edes mutta eivät puhu mitään.
- Sa..vaan
Vievät hullujen huoneelle jos menee tuntemattomille puhumaan.
Ei mullekaan kukaan tule puhumaan mutta en pidä sitä ilkeytenä.
Tuohan on viel aivan lietoa ja oikeastaan ihan mukavaa käytöstä naisilta.
Minulla olisi paljon koruttomampaa kerrottavaa rakkaista suomalaisista naisista viihteellä ja parisuhteessa. Ja se tarina olisi tosi.
Että viitsitkin kitistä joutavista.- crux
Samantapaisia kokemuksia minullakin. Ei mitään kamalaa mutta kuitenkin sellaisia tapauksia jotka omalta osaltaan horjuttavat uskoa naisia kohtaan. En ymmärrä miten humala voi vaikuttaa ihmisiin niin paljon? Jos minä juon kunnolla, niin saatan horjua ja kotimatkalla voi tulla hikka mutta ei se vaikuta käytöstapoihini. Miksi kaikki on niin kyynistä ja rumaa? Miksi koskaan ei voi tulla kiva nainen juttelemaan kivoja asioita?
N: "Mun äiti on paremmannäköinen kuin sä"
M: "Hyvä homma. Muuten olisi käynyt isääsi sääliksi".
Mitä nainen olisi tämän jälkeen tehnyt?
A) Syyllistynyt kunnianloukkaukseen
B) Lähtenyt pois
C) Revennyt nauramaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271316
- 1001013
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89944Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25927Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat299807- 97770
- 37673
- 109656
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.55613Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet141602