Pystyykö mies ihastumisesta tai kiinnostuksesta huolimatta omalla päätöksellään tukahduttamaan kipinän ja kemian, jonka tuntee itsensä ja jonkun naisen välillä? Itseään ehkä suojellakseen, koska nainen on varattu. Koko tilanne on aika hankala kuvio, mutta itse olisin ollut valmis tekemään tilaa hänelle, koska tunsin ja tunnen niin ison kipinän välillämme. Hän kuitenkin perääntyi.
Vastaukset 8
- miesjääkaapissa
Mielestäni riippuu miehen itsekuri/itsehillintä kyvystä. Mahdollista kyllä.
Ei tämä taida koskea vain miehiä, kait naisillakin on itsekuria sen verran eittei jokaisen miehen perään lähde heti kun siltä tuntuu? ;)- KyllåSiuhenTarttuisin
Tuu pois jääkaapista. Itse olen niin harvoin syttyvä, että tämä tunne oli minulle ensimmäinen tässä viimeisen kahdenkymmenen vuoden aikana. Ei ole siis tullut vastaan ihmistä jonka mukaan haluaisin. Tulisi tunne halusta tuntea ja tutustua lisää.
- Yksilöitä
Minusta riippuu kanssakäymisen tilanteesta, jos keskustelut hyvähenkisiä ja paljon lupaavia niin voi olla vaikeaa tukahduttaminen, mut jos tulee vastoinkäymisiä niin silloin minusta hyvin mahdollista? Puhun tottakai vain omasta puolestani. Varattuun ihmiseen sitoutuminen, vaikka eroaisi on jo mutkikkaampi juttu? Luottamus toiseen oltava todella korkealla, että olisi jollain tapaa mahdollista. Monien asioiden sopivuus yhteen on valtti. Luonteet ja kemia tärkeäitä.
- Jokutyhmämies
kyllä voi, itse olen juuri tälläisessa tilanteessa. Nainen sanoo olevansa varattu ja minä en varattuihin sekaannu, en edes kaveri mielessä koska se vain johtaa lopulta itsensä kiduttamiseen kun omaa tunteita varattua kohtaan.
Toisaalta kävi minun itsehallinnassani rako pari kuukautta sitten ja laitoin hänelle viestin, tämän jälkeen olen ollut hiljaa.- Sivustakommentti
Pakko kysyä miksi pakotat itsesi unohtamaan? Minä olen itse ns. varattu, mutta eroamassa. Tapasin miehen joka sykähdytti jokaista soluani. Ihastuin. Mies kävi facessa tykkäämässä perhekuvasta jonka ottamisesta jo aikaa. Kun katsoin, että mistä tykännyt tuli WA viesti, että ei kiinnosta. Tämä tilanne on hankala, koska mies ei enää vastaa viestiin ja se oli siinä. Juteltiin kyllä asiasta puhelimessa kerran ja oli niin vaivaantuneen oloinen. Kyseessä on oikeasti mies! Mies joka herättää minussa tunteita joka saralla. Nyt myös vi...tusta! Me tulemme toisiamme näkemään vielä pakostakin. Ei ole kyseessä työpaikkajutti. Kerro tunteesi. Ei siinä mitään menetä, mutta voi saada! Minä eroan ja olen mielummin yksin. Tieto siitä, että jotain tuollaista kuin tuo mies on olemassa, herättää toivoa paremmasta.
- Jokutyhmämies
minä kerroin tuolle naiselle että välitän hänestä enemmän kuin ystävänä ja sain vastaukseksi "minulla on jo poikaystävä". Ei se aivan helppoa ole unohtaa mutta onneksi omaan hyvän ja päättäväisen mielen niin pystyn kyllä unohtamaan.
Ja voi tosiaan olla että ei se mies pidäkkään sinusta, meitä on todella paljon erilaisia.
- 113
Runous on täynnä naisia, jotka kuvittelevat että mies itseään kiduttaakseen pysyy heistä loitolla. Tosiasiassa mies ei vain ole kiinnostunut, ei välitä.
- äläroikurahantakia
Ei pysty näin minäkin sen ymmärrän. Mies jäi kiinni kakkosestaan ja ilmoitin myös sille. Siitä huolimatta löydän viestejä ja puheluita miehen puhelimesta. Kun nakkasin ulos sanoin takaisin voi tulla kun selittää ne viestit ja soitot. Helvetti rahaa olet vailla. Miksi? Jos kerta varatun halusit mikset sitä ota? Salaa jatkatte miksi? Tiedät tasan että yhteyttä olen ottanut etkä jaksanut edes puhua. Helvetti mistä tuo jaksaminen miehen kanssa sitten on? Miehen periaate on kunhan suostut edelleen avaamaan haarasi ja maksaa sulle siitä ilosta niinkö? Yritä käyttäytyä edes tyttösi tähden. Sillä on kaveri joka ...... Muista se jos tuo rahan meno ei lopu laitan viestiä tulemaan tytön kautta katsotaan sanooko sulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.932955Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt472437Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.441208- 371027
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,153879Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä260815Paikallinen autokorjaamo
Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi10784Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?587102 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk48658- 37629