Rekrytointifirmat ulkomailla

mitäniitäon

Ulkomailla toimivia rekrytointifirmoja, mitä niitä on? Ainakin Manpower on useassa maassa.

6

241

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • homonyymi

      "mitääniitäole" kirjoittama teksti = selvää M(retropöllö)markkinointia!

      Hyytykää siihen,, hemoheshömöt!

    • Tomppa__

      Aito rajakki ei hae töitä eikä osaa kuin suomen kieltä.

      Jos rajakki kuitenkin erehtyy hakemaan töitä niin työpaikan pitää olla täysin suomalainen, siellä ei saa puhua kuin suomen kieltä, siellä saa olla vain täysin valkoihosia kantasuomalaisia ihmisiä, jotka myös osaavat vain ja ainoastaan suomen kieltä. Työtehtäviin ei saa liittyä mitenkään millään tavalla kansaivälisyys tai ulkomaalaiset. Kaikkien työntekijöiden pitää olla valkoihoisia heteroita ja kaikkien ulkomaalaisten kielten puhuminen, kuuleminen ja kirjoittaminen on ehdottomasti kiellettyä.

      Onhan se nyt suvakkihuoraamista jos englannin (tai minkään muunkaan ulkomaalaisen kielen) kanssa joutuu millään tavalla kosketuksiin. Ties mikä hiv tarttuu ulkomaan kielistä!

      Palkkakin maksetaan oravannahkoina täysin kantasuomalaisesta valkoihoisesta oravannahkasta.

    • Globaalitanssi

      Globaalitalouden mukana, sen pyörityksessä, on isommat riskit (esim. yksittäisen ulkomaalaisen kielisuudelma on pienin riskeistä), koska siinä joutuu ihmisten kanssa monella tavoin kosketuksiin, jos haluaa elämäänsä sisältyvän "tanssiakin". Seurauksena voi olla ties mikä hiv tms.

      Mutta vuokratakee hu*rat vaan ihtenne, jos mieli tekkee...
      Huraa huraa! Kärsi hu*ra, kärsi!

    • Anonyymi

      Sellainen yritys kun Magic Mondayz.

      Magic Mondayzin perustaja on suomalainen - tekevät siis yhteistyötä eri yritysten kanssa ympäri maailman ja usein avoinna työpaikkoja suomenkielisille ulkomailla :) Sieltä voi laittaa myös avoimen hakemuksen mikäli sopiva työ ei ole juuri nyt avoinna.

      https://magicmondayz.com/

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Täytyy olla lisää linkkejä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      106
      1374
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      807
    3. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      54
      706
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      701
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      124
      614
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      561
    7. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      31
      527
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      187
      527
    9. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      526
    10. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      61
      520
    Aihe