Palkan alentaminen yt:ssä

Tehtävät jatkuu, mutta palkka laskee. Rikotaanko jotain lakia vai onko sallittua?
6429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei lakia rikota koska laki on rikollisten kirjoittama palvelemaan vain heidän etujaan...

Äänestä

Näillä lähtötiedoilla on sallittua, jos se ei ole kiellettyä.

Äänestä

Et vaan tajua että työnteosta tehdään kokoajan entistäkin kannattamatonta duunareille ja mikäänhän ei ahneille riitä eli seuraavaksi teidät vaihdetaan halpatyöntekijöihin.

Äänestä

Vaihda työnantajaa jos ei palkanalennus miellytä.

Äänestä

Työnantajat maksattaa työntekijöidensä palkat yhteiskunnalla.
Laki pitää muuttaa, jos ei pysty pitämään työntekijää kokoaikaisena niin
firma on kannattamaton ja lappu luukulle.

Äänestä

Paskalla liksalla ei kannata tehdä mitään palkkatyötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysynvaa kirjoitti:

Tehtävät jatkuu, mutta palkka laskee. Rikotaanko jotain lakia vai onko sallittua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu