Vinkki-hakekaa vaimo ulkomailta

Turha täällä on valittaa naisettomuutta tai jännämiehiä. Turha haukkua suomalaisianaisia ja feminismiä ( vaikka syytä on niissäkin).

Hakekaa vaimo ulkomailta. En tarkoita mitään postimyynti-huijausta vaan menkää itse paikan päälle. Esim. thai-naiset arvostavat suomalaisia köllykkä-ukkoja ihan eri tavalla.

Samoin Venäjällä on miehiä vähemmän kuin naisia. Tunnen vuosikymmeniä naimisissa olleita suomalainen mies-ulkomaalainen vaimo-pareja.

Väitteet liittojen toimimattomuudesta ovat feministien propagandaa.
5147
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hiljaisuus laskeutui.

Keksikää nyt edes joku tekosyy, että mikä ulkomaalaisessa vaimossa on vikana.

" liian kallis", " ei toimi", " vie rahat", " olen romantikko, naimisiin pitää mennä palavassa rakkaudessa", " liian ruma", " odotan seksirobottien halpenemista", " ei sellaisen kanssa voi elää", .............

Äänestä

Totahan täällä on ehdotettu sen sata kertaa..

Uikutus on kivempaa..

1Äänestä

No ei sieltä thaikuistakaan laatua löydä ihan tuosta vain, kyllä ne tuontivaimot ovat aika kuluneita tapauksia. Ja nykyään siellä ravaa aika paljon nuoria komeitakin miehiä eikä vain vanhoja läskejä, joten se ruman länkkärin menekkikin kokenut arvonlaskun. Mutta jos on sen verran seikkaluintoa että lähtee vaikkapa jonnekin syrjemmäs niin voi tärpätäkin.

1Äänestä

"Samoin+Venäjällä+on+miehiä+vähemmän+kuin+naisia."https://www.indexmundi.com/russia/demographics_profile.html"at+birth:+1.06+male(s)/female0-14+years:+1.06+male(s)/female15-24+years:+1.05+male(s)/female25-54+years:+0.96+male(s)/female55-64+years:+0.75+male(s)/female65+years+and+over:+0.45+male(s)/female"Näköjään+Venäjällä+naisia+on+25-54+-vuotiaissa+4%+miehiä+enemmän.+Ei+siis+kannata+ainakaan+30++v+miehen+hakea+nuorempaa+kuin+25-vuotiasta.+Nuoremmilla+naisilla+liikaa+kilpailua.

Äänestä

Tuo mulle samalla vaimo ulkomailta kun haet itsellesikin. maksan lähetyskulut.

2Äänestä

Kommentoi aloitusta


nykyisin.naimisissa kirjoitti:

Turha täällä on valittaa naisettomuutta tai jännämiehiä. Turha haukkua suomalaisianaisia ja feminismiä ( vaikka syytä on niissäkin).

Hakekaa vaimo ulkomailta. En tarkoita mitään postimyynti-huijausta vaan menkää itse paikan päälle. Esim. thai-naiset arvostavat suomalaisia köllykkä-ukkoja ihan eri tavalla.

Samoin Venäjällä on miehiä vähemmän kuin naisia. Tunnen vuosikymmeniä naimisissa olleita suomalainen mies-ulkomaalainen vaimo-pareja.

Väitteet liittojen toimimattomuudesta ovat feministien propagandaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu