https://pbs.twimg.com/media/DcSq2PcW4AAgfXb.jpg
Onko tuo suora seuraus nettideittailusta/tinderistä? Naisten seksin harrastaminen lisääntynyt mutta miesten vähentynyt. Panorinkien vaikutus? Harva panomies kierrättää kaikkia naisia?
Kiinnostava käyräkaavio seksin harrastamisesta
9
354
Vastaukset
- very.interesting
Eikö palstalaisilta löydy näkökulmia asiaan?
- NainenRuudunTakaa
Naiset harrastavat seksiä enemmän keskenään?
- taisitten
Tai seksi jakaantuu miehillä epätasaisemmin. Suosituimmat miehet pitävät omaa haaremia.
taisitten kirjoitti:
Tai seksi jakaantuu miehillä epätasaisemmin. Suosituimmat miehet pitävät omaa haaremia.
Juuri näin. Ensinnäkin kyselytutkimukset antavat vinon kuvan. Koska koko väestössä on jokseenkin yhtä paljon miehiä ja naisia, kysymys on myös matemaattinen. Heteroseksiä harjoittaneita miehiä ja naisia on yhtä paljon, samoin KESKIMÄÄRÄISESSÄ yhdyntäpartnerien ja seksikertojen määrässä, mutta miesten ja naisten keskipoikkema keskimäärästä on eri.
Toiseksi kysely on tehty rajatussa ikäryhmässä. Jos tässä esiintyy todellista poikkeamaa, toisessa ikäryhmässä päin vastoin. Koko väestössä ei voi olla poikkeamaa seksikertojen määrässä. Oikeastaan esitetyssä ei ole mitään sellaista, mistä voisi laskea mitään. Todellista näennäistutkimusta, mutta tuntuu ensi katsomalta merkittävältä.PalstaTrolli kirjoitti:
Ettet vain ole insirööri?
Trollit eli noidat o ihan humpuukiporukkaa. Mei digata niitä ollenkaan. Meilänkin rauhalliseen Kyöpelivvuoreen ne ryöppys koko porukalla mirrien ja bannuttes kans, ja nyt paikat haisee eltaantuneelle kaffenpurulle ja kissanpissalle, ja mökä on hirvee. Meitin piti lähtee. Asutaan nykysi parkkihalleissa. Niisson vartijoitaki ja trolleilt on pääsy kielletty.
- Naisasialooser11
Ihan päivänselvä asiahan tuo on. Tinderit ja muut tarjoavat naisille helpon pääsyn top10% miehen spermaränniksi ja top10% miehille helpon pääsyn helpolle pillulle. Pieni osa miehistä hoitelee suuren osan naisista ja tästä ilmiöstä eivät incelit yhtään tykkää ja siksi tappavat. Ihan sama asia kuin kapitalismissa pieni osa omistaa kaiken ja osa ei mitään.
Ennen tindereitä ja muita naisten oli paljon työläämpää ja vaikeampaa löytää top10% mies, jolla panettaa itseään niin tottakai naiset harrastivat tuolloin vähemmän seksiä koska tavallinen mies on naisen silmissä yhtä haluttava kuin pahvilaatikko. Ja ennen Tindreitä myös top10% mies joutui lähtemään baariin tai ainakin ulos kämpästään pillua saadakseen, nyt hän voi tilata sitä kotisohvalta suoraan ovelle. - jokumies83
"Harva panomies kierrättää kaikkia naisia?"
Se on juuri näin. Yhä useampi mies on täysin ilman kun taas naiset panevat samaa miestä jolla kumppaneita on reilusti.
Ja yksi syyllinen myös on miesten määrän kasvu (kiinan poikalasten preferointi ym.) - Kinsey.chocha
Kinseyn raportissa todettiin naisten valehtelua paljon
Kinseyn muijakin osallistui raporttiin
jälkeen kysyttäessä Rva K tunnusti valehdelleensa painonsa pienemmäxi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251278
- 97950
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89934Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25897Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat294781- 95748
- 109656
- 34648
Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet139586Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581