ryhtyy heti rikolliseksi esim huumekauppiaaksi?
Miksi moni"turvapaikanhakija"
PaluulentoKotiin
8196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Suomen tulli ja lehdistö mainostaa kaikenaikaa, kuinka rahakasta hommaa huumekauppa Suomessakin on! Joten ei ihme että yrittäjiä riittää sillä alalla!
Rangaistuksenahan on Suomen hotellimaiset vankila olot täysihoidolla!
Late Lapista. SSSS Ry!
Noin on! Vaikka Afrikan ja Lähi-idän miehet eivät varsinaisia järjen jättejä olekaan, niin ovat kuitenkin hoksanneet, että rötöstely Suomessa kannattaa. Jos käry ei käy, niin hyvä niin, ja jos käry käy, niin hyvä myös niin. Pääsee vankihotelliin passattavaksi. Samalla varmistuu pysyvä jääminen Suomeen kulttuuria rikastuttamaan.
Suomalainen vankila on parempi ja turvallisempi paikka elelleä ,kuin vaikkapa pakolaisleiri
Isompi kysymys on, miksi poliisi ei puutu Helsingin keskustan alueella avoimesti rehottavaan huumekauppaan. Huumehörhöt kehuskelevat julkisesti erilaisilla huumekokeiluillaan ja käyttämillään huumeilla luulleen tavallisilla työssäkäyvillä ihmisillä olevan samat arvot kuin heilläkin ja kaiken lisäksi he käytännössä rahoittavat huumeiden käyttönsä erilaisilla rikoksilla.
Ovat joutuneet hakeneet turvaa kotimaansa huumepoliisin vainolta, tietysti on saatava täällä olla vapaa diilaamaan. Se on ihmisoikeus.
Ehkä eivät ole saaneet autoa jolla kiertää nostamassa tukirahoja kymmeneltä paikkakunnalta?
Eivät koska ovat jo valmiiksi alalla.
turvikselle lottovoitto päästä suomeen, ja suomen rajojen sisäpuolelle, voi myydä huumeita, raiskailla, murhailla yms.. aivan miten tahtoo, silti aina voittaa.