tein tuossa vappuna virheen ja olin toisen naisen kanssa. nyt kadun syvästi kun meni 7 vuoden avoliitto nurin mutta tiedän tehneeni tosi väärin ja meillä kyllä menikin jo monta vuotta huonosti ja se ei ole mikään tekosyy teolleni. mitenhän tästä selviää. päivät tuntuvat olevan tuskaa ilman alkoholia ja rakastan häntä edelleen. kysyn nyt vaan lukijoiden kokemuksia jos jollain on ollut samanlainen tilanne.?
tein virheen
8
810
Vastaukset
- Sksjdjdlaöfj
No eipä siinä voi ottaa kun päivän kerrallaan. Ajattele opetuksena, ehkä ensi kerralla samanlaisessa tilanteessa tajuat pitää vehkeen housussa.
Itse olen pari kertaa ollut risteyksessä jossa valita ja kumpanakin kertana ollut päivänselvää että mieheni on ainoa oikea vaihtoehto. Flirttiä saa olla mutta kun menee rajalle, että kohta on asiatonta, kannattaa vaan kääntyä pois ja nauttia omista ihastuksentunteista ja innostuksesta. Seksisessio on nopeasti ohi ja kohta se on muisto vain, mutta samalla rikkoo oman suhteen. Jos jättää itse teon tekemättä, sama muisto voi jäädä fantasioista eikä riko mitään. Itse nautin ihastuksentunteesta ja vaikka haluaisinkin tehdä enemmän, jään mielummin vain nauttimaan omasta tunteestani, enkä usko että houkutukseen lankeaminenkaan olisi juuri niin hyvää kuin fantasia. - kokenutUkko
Jos suhteessa menee kuvatun kaltaisesti - " kyllä menikin monta vuotta huonosti " niin sinulla on hyvä syy tehdä se minkä teit... Nyt vaan pää pystyyn, ja kohti uusia kokemuksia... entisistä viisastuneena !
- Ihminen oppii myös omista virheistään..... ennemmin tai myöhemmin ! -- elämäpohjamudissa
Päivät ovat edelleenkin täynnä alkoholia, minusta on tulossa pikkuhiljaa juoppo, kun se nainen jonka kanssa menin sänkyyn onkin ihan rapajuoppo ja kuppaa kaikki rahat, mitä ansaitsen. Kaikki viikonloput menee ryypätessä ja viikollakin on vaikeuksia olla selvinpäin.
elämäpohjamudissa kirjoitti:
Päivät ovat edelleenkin täynnä alkoholia, minusta on tulossa pikkuhiljaa juoppo, kun se nainen jonka kanssa menin sänkyyn onkin ihan rapajuoppo ja kuppaa kaikki rahat, mitä ansaitsen. Kaikki viikonloput menee ryypätessä ja viikollakin on vaikeuksia olla selvinpäin.
En tiedä oletko alkuperäinen kirjoittaja, mutta jo se alkuperäinen katuminen ei ehkä tarkoita sitä että olisi ollut oikea nainen sinulle vaan että et itse hyväksynyt omaa toimintaasi. Se on kipeintä. Ei kukaan voi sanoa sulle että lopeta juominen ja sinä lopetat, sulla pitää olla joku syy parempaan, enempään ja hyvempään....sinuun. Se kelluminen voi olla ok hetken mutta sitten joku jossain kutittaa että elämässä voi olla muutakin kuin puudutus ja tekoilo. Tärkeintä on löytää oma ground ja olla Mies taas! Tee se.
- elämävoittaa
mckaivuri kirjoitti:
En tiedä oletko alkuperäinen kirjoittaja, mutta jo se alkuperäinen katuminen ei ehkä tarkoita sitä että olisi ollut oikea nainen sinulle vaan että et itse hyväksynyt omaa toimintaasi. Se on kipeintä. Ei kukaan voi sanoa sulle että lopeta juominen ja sinä lopetat, sulla pitää olla joku syy parempaan, enempään ja hyvempään....sinuun. Se kelluminen voi olla ok hetken mutta sitten joku jossain kutittaa että elämässä voi olla muutakin kuin puudutus ja tekoilo. Tärkeintä on löytää oma ground ja olla Mies taas! Tee se.
Itsekin rakastan miestä, jonka elämä on ollut tuonkaltaista viime vuodet ja anteeksi olen antanut, toivottavasti elämänsä alkaisi kantaa ja maistua jälleen oikeelta ja aidolta.
- 74651
Sinuna vaihtaisin paikkakuntaa jos et muuten osaa vaihtaa kaveripiiriäsi. Sinun on syytä tehdä selvä ero keiden kanssa olet tekemisissä. Karsi ne viinaan menevät kaverit pois elämästäsi ja aloita uusi elämä. Se on se millä pääset jaloillesi. Sillä sellainen on sinun elämä millainen on sinun seurasi.
- hyvääviikonloppua
Tässäpä oli sulle hyviä vinkkejä J ihmisiltä, jotka välittää aidosti, vaikkeivat edes tunne sinua.
- myrkynlykkäs
Sinun on parasta olla sinkkuna niin saat toheltaa niin monen muijan kanssa kun haluat.Niin kauan kun otat viinaa olet viettiesi vietävänänä.Kuka haluaisi parisuhteeseen alkoholistin pettäjän kanssa.Turha haikailla Ex:n perään tai sääliä muilta ,niin makaa kuin petaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1692693Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens32643Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n1042522- 1662255
Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi772100EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt1301946Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki581665Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1241624Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan1051607- 841291