Naisen koira sängyssä :/

motiivikonflikti

Olenko liian herkkä mies, kun väkisin meinaa ilettää uuden naisystäni tapa pitää koiraa sängyssä ja kaikkalossa vielä. Olisi edes jalkopäässä, niin ei ilettäisi ihan niin paljoa. En voi mittään sille ejatukselle, että kun koiralta, sen käytyä kakkalla, ei pyyhitä aunusta. Niin varmaan tulee kakkahitulaisia sängyyn, kun se siinä temuaa. Harvoin useimmat käyvät edes pesulla, että pientä lemakkaa tulee aina ja onko myös runsas erilainen pieneliöstön fauna turkissaan, on varmaan. Eikä ole kovin kivaa itse paritella naisen kanssa, kun koira siinä kahtoo vieressä. :( Muuten nainen on ihan mukava, enkä haluaisi vaihtaa. Kun en ole myöskään niin korkeatasoinen mies, että uuden yhtä hyvän satavarmasti löytäisin. Ei olla puhuttu asiasta, mutta kyllä pelkään, että jos minulle ei sovi jakaa sängyä koiran kanssa, joudun lähtemään. :(

12

1814

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taavettitauno

      Saat olla ihan sata varma siitä, että jos valintaan laitat, niin koira jää... Tästä on kokemusta. Akat saa aina ukkoa kuin ukkoa mutta miehillä se on epävarmaa. Itse aikoinani läksin kylä kun koira alko liikaa näytellä pääosaa... Ja ny on eri vumeni kainalossa - ollut jo monta vuotta, eikä ole koiraa eikä tule! Ei mitää eläjää jota ei ihmiseksi kutsuta! Se on vissi se!

      • taavettitauno

        Niin, pidän kyllä eläimistä mutta kotiini en niitä salli.


    • Jos puhut parittelusta naisesi kanssa, voit olla varma, että joudut vaihtoon hyvin nopeasti.

    • PunkkejaSänkyyn

      Saa vielä puutiais aivokuumeen ja muita puutiaisen levittämiä tauteja, kun koiran karvoissa piileksii punkkeja, jotka sitten naisen ottaessa koiran sänkyyn mönkivät yöllä nukkuessa naisen iholle ja tarunta on valmis.

      • hyiolkoon

        Juuri meinasin alkaa kirjoittaa samasta asiasta. Koiran paikka ei ole koskaan ihmisen sängyssä ja siitäkin syystä, että kaikki nukkuvat paremmin omissa nukkumapaikoissaan.


      • PunkkejaSänkyyn

        Koiran turkista löytyy kymmenittäin punkkeja ja osa jää myös havaitsematta.
        Eikä siinä kaikki, vaikkei koira olisi sängyssä, niin koirassa olevat punkit tiputtautuvat ympäri asuntoa missä koira iikkuu, kuten sohva, matot ja lattia.
        Moni nainen loikoilee sohvalla ja kutsuu koiransa viereensä loikoilemaan.
        Siinä on punkkien hyvä siirtyä naiseen, eikä nainen huomaa mitään.
        Koirasta irtoaa muutakin, kuten karvoja, roskia, hilsettä ym.


    • jondensen

      En ymmärrä koira ihmisiä alkuunkaan. Kuvittelevat että kaikkien mielestä se oma koira on kaikista ihanin ja tulee täten olla kaiken keskipisteenä. Useimmat koirat ovat vain ärsyttäviä elukoita, ja niiden omistajat vielä ärsyttävämpiä.

      • slaippari

        Joo olen huomannut saman: ollaan yhdistyksen kanssa kokoonnuttu puhumaan ja sopimaan asioista, ja keskustelu on hyvällä mallilla, kun joku pyrhältää paikalle koiran kanssa ja aina kun se koira vähän liikahtaa, niin keskustelu keskeyty ja koiraihmisten huomio siirtyy koiraan ja asiat unohtuvat.


    • pitkätukka-68

      Ei mua ainakaan haittaa koirat eikä kissat sängyssä.

    • Sanoohantämännytjärkikin

      Enpä ole koskaan aiemmin kuullut mitään, vastaavaa ainakaan miehen kirjoittamana!
      Sinulla on siis naisystävä, joka pitää koiraa sängyssä ja kerrot koiran olevan vielä likainen ja punkkejakin turkissa. Kannattaisko ottaa asia pikimiten keskustelun aiheeksi?
      Itselläni on koira, ja koiraani rakastan hyvin paljon /on tärkeintä elämässäni myös.
      Mutta koirani on puhdas ja siinä ei ole punkkeja eikä muitakaan ötököitä.
      Koirani saa levetä /nukkua vieressäni, yleensä lepää sänkyni päätypuolessa.
      Mies ja koira sekä intiimiasiat eivät sovi samaan petiin hyvä mies!

    • Eläimet ei kuulu sänkyyn.

    • SilläSelvä

      Pidä koira ja nakkaa akka pihalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      177
      6764
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      115
      3204
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      104
      1895
    4. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1689
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      64
      1676
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      1
      1569
    7. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      38
      1556
    8. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      15
      1363
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1320
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      65
      1265
    Aihe