Komea pitää olla ja rahaa

eitaidalöytyä

Ihanne on tummatukkainen mies, kalju ei saa olla, hyi, miehen tulee olla 180 cm pitkä, käyttää pukua ja hänellä on auto ja talo. Mies on kohtelias ja auttavainen, ja kukkia ja ylläreitä joka päivä vaimolleen. Hänellä on parransänki, siloposki on yäk.
Ei käytä alkohlia eikä tupakoi, vaan virvoitusjuoma on hänen ehdoton suosikki. Käymme yhdessä pelaamassa sulkapalloa ja syömässä ulkona. Hän tekee kaikki kotityöt, leikkaa nurmen ja luo lumet talvisin. Auttaa anoppia ja omaa äitiä kotiaskareissa, hoitaa lapset ja lemmikit. Semmoinen hyväsydäminen nallekarhu, joka ajattelee muita ei itseään. Käy tietysti töissä ja tienaa hyvin. Rahat käyttää perheeseensä ja ulkomailla käymme joka vuosi kolme kertaa. Vaimo on kotiäiti ja huolehtii itsestään sekä shoppailee, edustusvaimo kun mies lähtee töihin.

8

941

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rumarahatonmies

      Hah... ja minä kun luulin rimani olevan korkealla naisten suhteen, no eipä se mahdotonta ole lotossakaan voittaa päävoittoa.

    • golddigger

      Miksi kukaan täysjärkinen mies elättäisi huoraa ?

      • samaamieltä

        Sanoppas se, ei varmasti kukaan. En ymmärrä että sellaiset saisi olla kaupungissa vapaasti. Toivonmukaan aina sanoisivat suhteen alussa millainen ihminen on.

        Mutta miehen kuuluu olla komea ja paljon rahaa. Sekä säädyltään siveellinen.


      • horoaeielätetä

        Ei ne rahat naiseen mitenkään liity, horo hankkikoot itse rahansa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • tsiisu

      joko uni loppui

    • pääseepitkäLLe

      Sen verran tervettä itsevarmuutta, ettei luimistele naisen selän takana. Muttei kuitenkaan halua koko ajan ja joka paikassa huomiota itseensä. Normaalein sosiaalisin taidoin varustettu. Jonka kanssa voi elää normaalia parisuhdearkea myötä- ja vastamäkineen. Joka ottaa huomioon minunkin mielipiteeni ja tunteeni.

      Siinäpä ne tärkeimmät.

    • idiootiolet

      Tuollaista vaativalle naiselle on oma nimikin,eli hu..a

    • EiNormaali

      Melko pinnallinen kuvaus ihmisestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7553
    2. 105
      5553
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5037
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4426
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3150
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2823
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2344
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1956
    Aihe