Opinnäytetyö kertoo kaiken

opel1

7

431

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cnfmfcmf

      Voi nyyh.

      Jäi kysyttävää:

      - Hinnat Viro vs. Saksa? Ehkä Ruotsi ja Italiakin?
      - Tinkimiskulttuuri eri maissa?
      - Kaupankäynnin luotettavuus?
      - Takuiden voimassaolot?
      - Kielitaitovaatimukset?
      - Maksaminen, otetaanko säkillinen rahaa mukaan? Voiko edes ilman erikoisvalmisteluja tehdä esimerkiksi 20000e tilisiirtoa?

    • uhoha

      Ei tuollaisten kysymysten esittäjän kannata miettiä mitään bisneksiä koskaan, työmiehen ajatusmaailma ja kysymykset, liian pieni ajatusmaailma eikä minkäänlaista rohkeutta ottaa liike-elämään kuuluvia riskejä.
      Ei maailmalla kukaan pidä sinua kädestä eikä kuuntele itkujasi jos joskus asiat ei mene kuin suomessa olet tottunut , että aina joku täti tai setä paikkaa kaikki munimisesi, voi voi ei todellakaan kannata tuoda mitään mistään, jatka kaljojen ja nuuskien tuontia vaan siinä riittävästi.

      • Fkfkflffmmf

        Mistä veen liikemiehistä ja maailmallaolosta horiset, kun kyse normaalin kuluttajatuotteen ostamisesta? Ruuvit löysällä?


    • bisnekset.selvinpäin

      Viisas kysyy, tyhmä ei, maailma ei pidä ketään kädestä, ei edes nimimerkki "uhoha". Kellonaika kertoo, että paha on olla, on taikajuoman laskun aika.

    • katsosaldoasi

      "Kellonaika kertoo, että paha on olla, on taikajuoman laskun aika."
      Ne jotka aamulla treenaa, lenkkeilee ym. heillä on asiat yleensä kunnossa, menestyjät herää aina aikaisin ja toimii reippaasti heti aamusta.
      Työmies krapuloissaan valittaa ja itkee ja koko maailma on myrkkyä aina aamuisin
      -Katso hyvä lapsi tilisi saldoa, ja mieti miksei se ole jo sitä mitä pitäisi, kun nukut koko elämäsi ja valvot ja masennut etkä saa mitään todellista aikaan.
      Kaikki maailman tunnetutkin menestyjät alasta riippumatta ovat olleet aina aikaisin hereillä, koita kestää vaikket tätä tajuakkaan koskaan.
      "Mistä veen liikemiehistä ja maailmallaolosta horiset"
      Liikemiehet tuo , myy ja ostaa autoja, ei työmiehet.
      Maailmalta tuo kysyjä niitä tuo, ethän sinä kielitaidottomana ja jännittäjänä rahattomana voi mihinkään maailmalle mennä mitään häpeissäs ostamaaan, sitä se kysy jos osaat lukea. Koita kestää, ja jatka paskaduuniasi.

      • bank

        Katsoit sitten pankkitilisi saldoa ja nyt purat harmitustasi tänne, niin-in.............


      • Kfkfkfkkfkkf
        bank kirjoitti:

        Katsoit sitten pankkitilisi saldoa ja nyt purat harmitustasi tänne, niin-in.............

        Itkijä-ämmä vissiin saanut käytettyjä autoja trokaamalla jopa kymppitonneja kasaan ja nyt ollaan niin Elvistä..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      67
      1051
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      38
      1001
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      869
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      856
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      743
    6. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      77
      662
    7. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      51
      646
    8. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      2
      642
    9. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      631
    10. 42
      629
    11. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      31
      626
    12. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      29
      574
    13. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      124
      568
    14. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      49
      518
    15. 52
      517
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      511
    17. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      484
    18. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      446
    19. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      427
    20. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      15
      426
    Aihe