Homoviisujen hinta

2Expensive4Me2

YLE tuhlaa miljoonia pakolla perittyjä veroeuroja näihin homoviisuihin. Lopputulemana joku nevöhööd Saara sijoittuu toiseksi viimeiseksi!!!

Milloin loppuu rahan haaskaaminen paskaan? Hankkikoot itse rahansa paskaveisuihin.

Miksi muuten YLE ei paljasta euroveisuihin käyttämäänsä summaa? Kyse on julkisen palvelun laitoksesta, jonka toiminnan pitää olla avointa ja julkista?

4

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitämesiellätehdään

      Ensi vuonna laittakaa sinne vaikka Pelle Hermanni kun se on näköjään ihan sama kuka siellä on kun ei kuitenkaan pärjätä! Miksi suomalaista musiikkia ei euroopassa arvosteta yhtään?! Miksi Ruotsi pärjää vuodesta toiseen niin hyvin? Mitä Suomi tekee väärin? Ruotsissa esim. euroviisukarsinnat kestää monta kuukautta, mutta Suomessa ne ajetaan pakko pullana läpi jo kuukaudessa. Ottakaa nyt ihmeessä Ruotsista jo oppia siihen euroviisu menestykseen ja vähän äkkiä!

    • rewr

      No eipä Ruotsilla ole mielestäni ollut mitenkään kummoisia esityksiä vaikka hyvin on sijoittunut ja voittanutkin . Tää "ammattiraati" tulisi lakkauttaa kokonaan ja ottaa käyttöön vain yleisöäänet ja muuttaa niin että vain yhtä maata voi äänestää yhden kerran. Ei sillä että Suomi voisi pärjätä yhtään sen paremmin vaan sen takia että tuon uudistuksen jälkeen puolueellisuus ja politiikka ym joiden ei pitäisi kuulua viisuihin näkyy nyt entistä selvemmin.
      Saara ei ollut hyvä eikä huono, mutta tää todistuu nyt sen että sinne tosiaan voisi laittaa pelle Hermmanin tai vaikka tuksun ja nykyäsen esiintymään kun tulos on aina tää sama että ei jatkoon tai sitten jos päästään niin ollaan ihan häntäpäässä. Ihan sama on kuka siellä esiintyy, vaikka ois Beyonce niin aina tää tulos on sama.
      Suomi voisi pitää muutaman vuoden taukoa koko viisuista niin säästyisi rahaa ja aikaa kaikilta.
      No onnea vain Israeliin . Odotan mielen kiinnolla että pitääkö Iranin ym kumppanit oman shown ensivuonna ...

    • Kupattujotarpeeksi

      Vittuun kaikki homot! Minun tontille astuessanne ammun teidät välittömästi.

    • kylläeurooppatietää

      No , nyt pantiin mukaan lapualaista jepariakin , ennen ne syötti asiakkaille paskat ja oksennukset ja hakkasivat vielä aivotki mäsäksi .- että sellasta homo-lesbo suomessa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      104
      4641
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      391
      1391
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1072
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      970
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      892
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      877
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      866
    Aihe