Näin löysin "oman" tyylin

Tyyli

Moikka! Täällä kirjoittaa 15 v tyttö.
Minulla on ollut ennen paljon itsetunto ongelmia. Ennen ajattelin olevani kaikista rumin ja läskein. Ajan kuluessa tajusin että turha miettiä pelkkiä negatiivisia asioita itsestään. Aloin hakea sitä "omaa" tyyliä. Hain inspiraatioa instagramista, blogeista ja erilaisista lehdistä. Kokeilin paljon kaikkea uutta.
Ensin pukeuduin paljon musta valkoiseen, mutta ei natsannu mulle. Kokeilin seuraavaksi classista tyyliä mutta sekään ei tuntunut hyvälle. Seuraavaksi pukeuduin laskeviin housuihin tai boyfriend housuihin ja kauluspaitaan, sekään ei tuntunut oikealle. Kokeilin sitten tälläistä että aloin käyttää revittyjä frakkuja, verkkareita, erilaisia pipoja, lippiksiä ja värikkäitä paitoja. Tämä oli se mistä oikeasti tykkäsin. En olisi arvannut pari vuotta sitten että käyttäisin oikeasti tälläisiä vaatteita kun nykyään.

0

993

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        616
        1615
      2. Anteeksi arkuuteni

        Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
        Ikävä
        44
        867
      3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        487
        753
      4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

        Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
        Iisalmi
        12
        721
      5. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        45
        662
      6. Mikä on ollut

        Söpöintä välillämme?
        Ikävä
        41
        614
      7. Tykkäätköhän vielä minusta?

        Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
        Ikävä
        30
        566
      8. Hyvännäköinen pakkaus

        Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
        Ikävä
        32
        533
      9. Olet ihana

        Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
        Ikävä
        37
        510
      10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

        Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
        Sinkut
        160
        494
      Aihe