Millä annoksella olette syöneet Mirtzapin lääkettä? Otin itse 15 mg, ja nyt seuraavana päivänä on järkyttävän väsynyt olo.
Mirtzapin 15 mg
bbb1
8370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Otin yhden puolikkaan ja sain niin kauheat sydänoireet seuraavana päivänä, että jäi viimeiseksi.
7,5mg on tarkoitettu nukahtamiseen. Pienin annos on 15 mg jonka puolittamalla tuon saa. Isot annokset vaikuttaa mielenterveyteen. Ja tottakai hyvä uni vaikuttaa myös =)
Tiedän tietysti sen, nukahtamiseen sainkin Mirtan. Kyllä se nukutti hyvin, mutta seuraavana päivänä, puolenpäivän maissa alkoi kauhea sydämen repiminen, joka kesti tuntikausia.
Ei ole ainoa lääke, joka on aiheuttanut minulle pahoja sydänoireita.
Useimmille ei tule.
Ekana iltana otin tuon 15 mg, seuraavana päivänä suu oli järkyttävän kuiva ja ihan zombimainen väsymys. Seuraavana iltana eli eilen otin 7,5 mg, eikä olo ole nyt niin kamala. Mahtaakohan tuon suun järkyttävä kuivuminen ja seuraavan päivän väsymys olla aloitusoireita, jotka loppyu tai ainakin vähenee?
itsellä 15 mg mutta otan vain satunnaisesti unihäiriöihin. auttaa kyllä minulla unen laatuun. Jos yleensä 7.5 tunnin yöunista on syvää unta urheilukellon mukaan 1.5-2.5 tuntia niin mirtzan avulla 2.5 - 4.5 tuntiin ja tuon myös huomaa kunhan pääsee sängystä ylös. Seuraava päivänä huomaa että on nukkunut hyvin. Tosiaan otan tätä ehkä 1-2 kertaa viikossa kun alkaa ajatukset pyörimään looppia illalla ja unta ei saa ja jos saa niin on katkonaista.
Otin joskus 90mg, nyt menee 45mg. Lääkkeestä tulee mieletön himo syödä. Olen lihonut 15kg siitä kun aloitin. Iltasella kun otan lääkkeen ja siittä puolisen tuntia , niin alkaa hirmunen syöminen. Makeaa menee nii paljon kun talosta löytyy.
Olen ottanu 4-5v ajan 7,5-15mg
Nukun hyvin 1/4 pillerillä.
Miksi tottua kokonaiseen, jos vähemmälläkin nukkuu ?
Kokeile mikä annos riittää.
Ihmiset on yksilöitä lääkkeittenkin suhteen.