Ministeri haluaa säästää lopettamalla naisilta intin. Tämä on oikein. Nainen on liian kallisarvoinen tähän. Miehen tehtävä on puolustaa jopa kuolla naisten puolesta. Näin nainen kunnioittaa.
Rauhanaikananainen odottaa että mies elättää hänet Raamatullista. Nainen on Raamatun mukaan heikko astia. Herkkä ja särkyvää. Jota miehen käsivarret suojaa. Nainen haluaa olla palvottu kuningatar jonka puolesta mies toimii. Nainen voi hoitaa kotia laittaa kukkia ja virkata. Tyytyväinen vaimo on iloinen. Turha rasittaa naisen itseään.
Hyvä sotaministeri!
Rauhanaikananainen odottaa että mies elättää hänet Raamatullista. Nainen on Raamatun mukaan heikko astia. Herkkä ja särkyvää. Jota miehen käsivarret suojaa. Nainen haluaa olla palvottu kuningatar jonka puolesta mies toimii. Nainen voi hoitaa kotia laittaa kukkia ja virkata. Tyytyväinen vaimo on iloinen. Turha rasittaa naisen itseään.
Hyvä sotaministeri!
Vastaukset 12
Vanhimmat
5Moos.22:5 Biblia (1776). Vaimon ei pidä miehen asetta kantaman, eikä miehen pukeman yllensä vaimon vaatteita: sillä jokainen, joka sen tekee on Herralle sinun Jumalalles kauhistus.
Siinä sen näkee, maan laki menee yli uskonharhaisten sepustusten.
Nyt vain kirkolle luu kurkkuun ja kaikki papit vihkimään sateenkaaripareja tai vaihtoehtoisesti kirkko yhteisösakkoja maksamaan sekä kieltäytyvät papit vankilatuomioita suorittamaan.
Naisen, joka haluaa elää ihmisarvoista elämää, on ihan ensiksi suojeltava itseään tällaisilta "suojelijoilta". Sillä he eivät suinkaan yritä suojella, vaan hallita ja rajoittaa. Ja vielä uskonnon nimissä - hyi miten vastenmielistä.
Minua on kohdeltu vuosikausia maailmalla kuin kuningatarta. Kun tulen käymään, niin kumartavat, soittavat maamme laulua ja pistävät pöydän koreaksi.:) Ja haluavat sen lisäksi kuulla mitä sanottavaa minulla on maailman asioista.
Minulle selvisi jo lapsena, että useimmat naiset ovat henkisesti miehiä vahvempia. Sen näki valitettavasti arkielämässä. Ja sen vuoksi naisen on koulutettava itseään ja hankittava riittävän toimeentulon tuova ammatti. Ihmissuhteet ovat bonusta, mutta ei niiden varaan voi elämäänsä laskea.
Jep jep, aaamen. Tärkeää sanomaa naisilta. ;)
Oh Madam, can I make table to nice for you. I Can sing a song for you, its called Our Land.
Olisin lisäksi kiinnostunut tietämään, mitä sanottavaa sinulla on maailman asioista.
Aikuisviihteessähän kuningattaria palvotaan. Katujätkätkin haluavat.
Luonnollisella koulutuksella hyvä toimeentulo. Pikaiset ihmissuhteet eivät todellakaan varaa elämää.
Oliko tuo sinun todellinen kommentti vai vitsi, että aikuisviihteessä kuningattaria palvotaan? Missähän maailmassa elät? Vaikka osaan pilailla ja opettelen huumoria ja ottamaan asioita ei niin vakavasti, niin on asioita joista en pilaile, koska en usko, että yksikään sellaisista naisista, jotka ovat joutuneet sellaiseen "todellisuuteen", ovat koskaan todellisesti onnellisia ja vapaita, vaikka muuta väittäisivätkin ja uskottelisivat itselleen ja muille.
Ehkä olen tietyllä tapaa, tai minulla on periaatteita, joissa puolustan ihmisiä ja ihmisarvoa, ja hyväksikäytetyillä naisillakin on ihmisarvo.
Ei se kannata enää tehdä roll:ja.
Sen verran mitä yli 40 vuodessa isänmaan valtakirjalla ympäri maailmaa yhteiskuntia paikan päällä tutkiessa oppii. Väärinkäsitysten välttämiseksi sanottakoon, että se kuningatarmainen kohtelu ei liity mitenkään minun persoonaani, vaan siihen mitä olen edustanut.
Se maamme-laulu soitetaan aina sotilassoittokunnalla.:) Täytyyhän nyt joku taso olla.
ahaa, capiche? Hänhän on tämän palstan, maailmannainen.
prosentuaalisesti olisi suoranainen ihme, jos palstalle putkahtaisi yhtä rautaisella itsetunnolla olevaa kirjoittajaa.
Kukahan näitä rautaisia aloituksia tänne tekee?