kauniista naislentäjistä.
Prinsseistä, tappaja-inceleistä, nobody-julkkiksista, katuhuorista ja monesta muusta aiheesta saa. Omituinen moderointilinja. Onko arvostetussa ammatissa menestyvä, hyvännäköinen nuori nainen jollekulle moden kopissa nälkäpalkalla istuvalle #bodypositive-läskitiinulle liikaa, vai mistä nyt taas kiikastaa?
Täällä ei sitten näköjään saa keskustella
12
293
Vastaukset
- linkkiarkisto
Iltixen pissistoimittajien disinfomaatiolinkkejä vain saa
niinku ei iltistä muuallakin lukea sais Kaksi sanaa: Eileen Collins.
- Kaikysyäsaa
Ei näköjään saa puhua nais lentäjistä. Kaikista jännämiehistä ja tapoista saa puhua muttei nais lentäjistä
https://www.youtube.com/watch?v=t-K06uGXo_c - Kysynvaan
Saako pilluista puhua?
- hurt
Kaikesta mistä on tietoa voi myös puhua.
Kaunis nainen bussikuskina tai konnarina tuottaisi iloa laajemmin kuin lentäjänä tai veturinkuljettajana.
Oikeastaan naiset pitäisi ohjata edustavuuden ja muodollisen pätevyyden perusteella eri ammatteihin. Rumimmat voisi olla hiilikaivoksessa ja verovirkailijana ja kauneimmat aamuteeveessä kertomassa päivän sään. Muut siinä välissä.- mansikkakakkua
Just niin, eikä ammattitaidolla olis niin väliä; kunhan on edustavan näköinen... edustavan näköinen "muodollinen" bussikuski ruuhkaliinteessä ja ruuhkia kyllä riittäisi.
Edistäisiköhän se joukkoliikennettä... miehetkin siirtyisivät käyttämään busseja, eivätkä köröttelisi yksinään omilla citymaastureillaan.
Mä kyllä köröttelen omallani, en luota muodollisesti päteviin... kuten en hallitukseenkaan!
Sulla näitä oivalluksia riittää... ;)
- Kiltti-Ja-Kunnollinen
Eiole sananvapautta. Ihmiset ei kestä kuulla totuuksia.
- Laasasenpseudotiede
Kouluampujatkin hyviä provoja koulupojille
- Pillujen--asiantuntija
Kurpat ei kestä kun puhutaan kauniista naisista.
- ajattelinvaan
Kumma palsta kun kaikkia saa haukkua mutta lentäjistä ei saa puhua.
.. Tai sitten ModeBotti oli taas astialla.. Mistäs näistä tietää.. Kommentteja&Ketjuja poistuu välillä (monesti) ihan miten sattuu.. ;P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5922331Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4101842Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H221680Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641438JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191286- 631223
- 1221164
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16908Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka13898Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66843