Mitä tehdä teinitytölle joka on aina isän puolella

Loukattu

Tytär rupeaa heti haistatteleen ja haukkuu mua jos sanon asiasta miehelle ku on niin isän puolta ja kun pyydän tytärtäni olemaan hiljaa että on isän ja mun välinen asia niin rupeaa huorittelemaan eikä mies kiellä! Olen tosi verisesti loukkaantunut molemmille mieskin ei ajanut autoa eteenpäin parkkipaikalla ku oli jäätelö kädessä ku vieres oli toinen auto niin en päässy autoomme ku muuten ovet olis kolahtaneet yhteen ja tämän toisen auton kuski joutui peruuttamaan että pääsin autoomme ja sekin mies puhui puhelimeen joten hänelläkin oli vain yksi käsi vapaana. Eli miehet hoi kohteletteko naisia näin?!!!

3

867

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kakrujaurpo

      Unelmien Urpon säää oot VALINNUT miehekses ja nyt, niinku x ksi.
      Hienosti ootte kasvattaneet kakaranne. Just teijänlaisii Suomi tarttee lisää! kohta sun kakru on sukukypsä, se niinku tietää iha tarkkaa miten hoitaa omat pentusa, nii se alkaa kohta puskee niitä, ootteha te olleet hyvii opettajii.

    • edgawrsgt

      Otsikossa kysytän apua teinitytön kanssa ja kirjoituksen lopussa kysytään: "Eli miehet hoi kohteletteko naisia näin?!!!"

      Miehenä en tiedä miten "miehet hoi" kohtelee naisia, itse ainakin eri tavalla ja niin kaikki tuntemani miehet.

      Muilta osin kuullostaa todella oudolta suhde.

      "Tytär rupeaa heti haistatteleen ja haukkuu mua jos sanon asiasta miehelle ku on niin isän puolta ja kun pyydän tytärtäni olemaan hiljaa että on isän ja mun välinen asia niin rupeaa huorittelemaan eikä mies kiellä!"

      Ei tuossa ole oikein logiikkaa, mutta jos ylipäätään joku missään sanoo toista huoraksi niin jo mennään pahasti ulos tieltä. Sitten voi kysyä miksi ihmiset haluavat välttämättä olla sellaisten ihmisten kanssa?! Mutta lohtuna: he jatkavat vahvasti sitä samaa paskaa vaikka mitä tahansa muu maailma sanoo :)

    • eimetiedetätäällä

      Oikea tapa tässä on että otat yhteyttä johonkin asiantuntijaan ja kerrot miten on ja pyydät apua tilanteeseen.

      Noin ei voi olla.
      Miksi tyttäresi on isänsä puolella?
      En maalaa mitään "sellaista" seinälle, mutta olisiko aiheellista tarkastaa että mitään "sellaista" ei ole (sorry).
      Jos ei ole, niin pitää tarkistaa teidän (sinun ja miehesi) suhdetta.
      Tälläiseen pystyy vain asiantuntija.

      Jos miehesi ei lähde juttusille, niin mene yksin.

      Me ei tällä palstalla osata neuvoa oikeaa ratkaisua.
      EI TIETENKÄÄN tyttäresi saa ruveta huorittelemaan!
      Jotain on silloin totisesti pielessä!

      Voi olla että asiantuntija maksaa jonkun kympin, mutta on varmaan hyvä sijoitus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13212
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3675
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      116
      2966
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1410
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      37
      1393
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1329
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1284
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1214
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe