Ätmejä on kahdenlaisia

Tästä on muuallakin jo puhuttu mutta tuon asian uudelleen ilmi eli alemman tason miehen luokan ATM eli ätmi voidaan jakaa kahteen luokkaan eli ylempi alemman tason mies YATM ja alempi alemman tason mies eli AATM. Erona on se että yatm miehet voivat persoonaansa ja omia tapojaan muuttamalla mahdollisesti ehkä saadakkin naisen jos hyvä tuuri käy ja ulkonäköä edes hieman löytyy. Aatm miehillä taas tilanne on pysyvämpi ja piirteet ovat heikommin korjattavissa.
Itse kuulun omasta mielestäni luokkaan AATM koska olen niin ruma ja sosiaalisesti naisten kanssa kömpelö ja vielä kokematonkin ettei minulla ole mitään mahdollisuuksia. Oikeastaan kaikki piirteet itsessäni ovat sellaisia jotka vaikeuttavat naisten saantia ja ikäkin on jo lähempänä kolmeakymppiä kuin kahtakymppiä.
11259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olen NKGIXEÄÄÖÖW nainen. Jos hyvä tuuri käy niin saan elää sinkkuna ikäni.

Äänestä

Yleensä ATM on Alikoulutettu Toimistossa Manipuloitava.

Todella huvittava idea tuli joiltain että jos formula-1 autojen rata laitettaisiin jonnekin keskustan kaduille: tulisi kunnollista romurallia kerrostaloistakin kun ne autot lähtisivät käsistä ja lentäisivät kerrostaloihin ilmassa :)

Autourheiluun menevät sellaiset ihmiset joilla ei ole ajotaito muutenkaan aivan hallussa, oppimaan ikää kaikki, jotta viimein oppisi ajamaan autoa ;)

Äänestä

Mikä taso on se joka on valmis ottamaan kivääriä käteen ja ampumaan kouluissa? HAATM (HulluAlemmanAlemmanTasonMies)?
Itse olen taisteluvalmis mies tapauksessa, jossa ulkomaalaiset alkavat suomen rauhaa uhkaamaan. TVMJMTSP (TaisteluValmisMiesJosMutakuonotTuppaaSuuhunPerkele)

Äänestä
  • Entäs kun suomalaiset (rajakit) alkaavat uhkaamaan Suomen rauhaa?

    Äänestä

  • Hmmmmmmmmmm kirjoitti:

    Entäs kun suomalaiset (rajakit) alkaavat uhkaamaan Suomen rauhaa?

    Rajakki :D

    Äänestä

  • Hmmmmmmmmmm kirjoitti:

    Entäs kun suomalaiset (rajakit) alkaavat uhkaamaan Suomen rauhaa?

    HAATM:than sitä jo tekee.

    Äänestä

Minä olen alemman tason ATM-ätmi. Omasta mielestäni olen ruma.
Koska olen omasta mielestäni ruma, niin silloin olen myös kaikkien naisten mielestä ruma.
Kun komeat miehet retostelevat kaupan kokovartalopeilin edessä ihaillen komeaa ulkonäköään, niin minä välttelen kaupan pelilejä, koska näytän kaupan peilissä ääliöltä.
Paljon pyöräilevänä olen tehnyt vaan havaintoja, kun naiset luo katseita minuun.
Eräskin nainen oli kyykkyasennossa ja kun olin muutaman metrin eäisyydellä takaa päin tulossa, niin nainen yht'äkkiä käänsi päänsä ja loi katseen minuun.
Mistä nainen aavisti, että olen tulossa, kun pyörä on lähes äänetön.
Onko naisllla jokin ihmeet tutka, että he havaitsevat takaa lähestyvän miehen.
Monesti on näin käynyt, kun nainen hölkkää tai kävelee menosuuntaan, niin nainen kääntyy katsomaan minuun juuri silloin, kun olen alle 5 metrin päässä.

Eilenkin eräs nainen pysähtyi pyörällä kevyenliikenteen väylälle ja hymyili meikäläiselle.
Hymyileekö nainen, koska tietää, että voi antaa pakit rumalle ätmille tai siitä syystä, että onnellisena siitä, ettei tarvitse elää noin ruman ätmin kanssa, kuin olen.
En ole vielä koskaan kysynyt naiselta, että olenko hänen mielestään ruma.
Ei varmaan edes tarvi kysyä, kun tietää, että nainen vastaa kysymykseen varmasti: Olet rumin mies maailmassa.

Äänestä
  • "Monesti on näin käynyt, kun nainen hölkkää tai kävelee menosuuntaan, niin nainen kääntyy katsomaan minuun juuri silloin, kun olen alle 5 metrin päässä."

    Tämä sama luuseri täällä taas kuvittelee naisen olevan hänestä kiinnostunut, silloin kun tämä normaalisti ympäristöään tarkkaillen kääntyy katsomaan, pitääkö takaa tulevaa väistää, vai ymmärtääkö se tulija väistää, ettei törmäillä toisiinsa.

    1Äänestä

Aivan millainen mies tahansa saisi jonkinlaisen naisen, melkeinpä mitä tahansa ominaisuuttaan pystyy muuttamaan näin halutessaan ja nähdessään vaivaa.

Äänestä
  • Joo samaa mieltä. Polkupyöräilevä ätmi luultavasti on ihan tavallisen hyvännäköinen mies, ja jos kert polkupyöräilee, niin ei luultavasti ole edes lihava ja "kaljamahainen" (en juo kaljaa mutta samanlainen maha kuitenkin on) kuten esimerkiksi itse olen.
    Olen tosin saanut naista, kun en ole liian ronkeli, ja mulle on ylipainoisetkin kelvanneet. Ovat muuten olleet ihmisinä ihan kivoja, eikä yhtään kaduta yksikään panosessio kenenkään kanssa.

    Äänestä

AATM = HC-ATM

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikuinenätmi kirjoitti:

Tästä on muuallakin jo puhuttu mutta tuon asian uudelleen ilmi eli alemman tason miehen luokan ATM eli ätmi voidaan jakaa kahteen luokkaan eli ylempi alemman tason mies YATM ja alempi alemman tason mies eli AATM. Erona on se että yatm miehet voivat persoonaansa ja omia tapojaan muuttamalla mahdollisesti ehkä saadakkin naisen jos hyvä tuuri käy ja ulkonäköä edes hieman löytyy. Aatm miehillä taas tilanne on pysyvämpi ja piirteet ovat heikommin korjattavissa.
Itse kuulun omasta mielestäni luokkaan AATM koska olen niin ruma ja sosiaalisesti naisten kanssa kömpelö ja vielä kokematonkin ettei minulla ole mitään mahdollisuuksia. Oikeastaan kaikki piirteet itsessäni ovat sellaisia jotka vaikeuttavat naisten saantia ja ikäkin on jo lähempänä kolmeakymppiä kuin kahtakymppiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu