En ymmärrä sinua mies

Tummahiuk

Miksi yhteydemme ei enää toimi? Mikä sai sinut loittinemaan minusta? Muistatko vuoden takaista aikas ja ajanjaksoa jolloin viestit kulkivat vielä välillämme? Ei enää. Miksei? Muistan viimeisen kerran kun katsoit minua silmiin ja se oli kyllä jotain. Pelkäätkö jotain? Minua? Minö niin toivoisin yhteyttä kanssasi mies.

9

1649

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Univalve

      En mä kehtaa häiritä.

      Mutta rakastan yhä.

    • Kysy suoraan ja jos ihminen ei vastaa tai vastaa tavalla jota et halunnut niin jatka elämää...Elämä on liian lyhyt yrittää umpikujasta tehdä valtatietä.

    • kolmannenkorvapuusti

      Kai nyt jo älysit että kielsin yhteyttä ottamasta. Kerta minulle et vastaa niin sanoin etten hyväksy siis teidän salaista leikkiä ne enään. Toki se sai valita ja ainakin minulle ilmoitti. Sulle ei ilmeisestikään. Koita jo älytä että vedättää sua pahasti. Pitäisi tuossa iässä osata käsittää mitä olen mieltä teidän yhteyksistä. Turhaan kiusaat sitä. Kärsii se kovasti vuoksesi. Onko se pyytänyt sinulta edes anteeksi? Toivottavasti on näin tehnyt. Mutta jos joudut vieläkin kyselemään miksi se viestittely ja leikkiminen on niin vaikeaa sun kanssa et näy älyävän. Jos tiedät sen olevan varatun ja tiedät minut ota itseäsi niskasta kiinni. Jotain käytös tapoja on sullakin oltava. Koita ymmärtää että kertoi sinusta todella säälittävän tarinan mitä en usko. Mutta sinun käytös kyllä kertoo ja vahvistaa kyllä että ainakin osa on totta. Eikö ole kurjaa kun ei edes perustele sulle mitä täällä kotona tapahtuu. Samoin ne tapailut on todella noloa. Toki sen ulos nakkasin ja jälleen itkee ettei ole leikkimässä sun kanssa. En kerro vielä lapsille jottei niiden tarvitse hävetä kuten minä.

      • YouAresick

        Ole hiljaa sekoboltsi.


    • Miess

      Muistan hyvin kun kaikki toimi hienosti välillämme. Toimisi vieläkin jos kertoisit suoraan että rakastat minua ja haluat olla kanssani.. sen se vaatii. Tällä hetkellä ei ole itseluottamus kovin korkealla.

    • jaterve

      Tekstuurin ulkoasu paljastaa mielihalut, jolloin aakkosointi on ihan hjanurista. Tzori.

    • Pyöritystä

      Et ole varmaankaan aloittaja... mutta hän anto ymmärtää varsin suoraan ettei jaksa viestittelyä ja että hänellä kyllä riittäisi miesseuraa jonoksi asti. Mä taas ite oon melko ujo tapaus ja haen aitoa yhteyttä henkilöön jos hänestä olen kiinnostunut. Kyseisen henkilön kanssa juttelu/ viestittely tuntu lähinnä joko hänen egonsa pönkittämiseltä tai siltä että ois pitäny jatkuvasti esittää jotain tän rapakon charmikkainta vallottajaa. Lisäksi, tajusin olevani vaan yksi varapässi narussa silloin kun kyseinen prinsessa kinaa oman jätkänsä kanssa... mistä en voi häntä syyttää koska itsehän tähän lähdin silloin-sain kai hyvän ensi vaikutelman josta menin sen verran sekasin etten tajunnu päästää ajoissa irti. Nyt onneks alkaa taas järki raksuttaa ja tajuan että tällä pallolla on niitä muunkin kaltaisia ihmisiä

      • gjeosgijeooeij

        Jos mies on naiselle naisen näkökulmasta "ei pantava", eli nainen haluaa jatkaa yhteydenpitoa, mutta "veljinä" tai "kavereina", on sellaisessa tapauksessa naisen taka-ajatus hyötyä miehestä erilaisin mahdollisin tavoin, mitä kuvitella saattaa.
        Ehkä joksikin seuralaiseksi bilettämään (ja maksamaan), autokuskiksi, ehkä asentamaan jotain kattolamppuja (ilmainen työmies), pitämään platonista seuraa kun ei "jännämies" ole juuri tavattavissa, jne.
        Mies joko voi alkaa AISURIKSI naiselle ja jatkaa yhteydenpitoa, tai sitten jättää koko nainen kokonaan ja jatkaa elämäänsä ilman hyväksikäyttäjää ja aikaavievää naista riippakivenään.
        Aisuri on saanut uuden merkityksen nykymaailman aikana.
        Entisiin aikoihin aisuri taisi olla vain toisen siittämän lapsen "keino isä".


      • Pyöritystä
        gjeosgijeooeij kirjoitti:

        Jos mies on naiselle naisen näkökulmasta "ei pantava", eli nainen haluaa jatkaa yhteydenpitoa, mutta "veljinä" tai "kavereina", on sellaisessa tapauksessa naisen taka-ajatus hyötyä miehestä erilaisin mahdollisin tavoin, mitä kuvitella saattaa.
        Ehkä joksikin seuralaiseksi bilettämään (ja maksamaan), autokuskiksi, ehkä asentamaan jotain kattolamppuja (ilmainen työmies), pitämään platonista seuraa kun ei "jännämies" ole juuri tavattavissa, jne.
        Mies joko voi alkaa AISURIKSI naiselle ja jatkaa yhteydenpitoa, tai sitten jättää koko nainen kokonaan ja jatkaa elämäänsä ilman hyväksikäyttäjää ja aikaavievää naista riippakivenään.
        Aisuri on saanut uuden merkityksen nykymaailman aikana.
        Entisiin aikoihin aisuri taisi olla vain toisen siittämän lapsen "keino isä".

        Jep.... tän takia laitoinkin yhteyden poikki kun tämän havaitsin... ja nyt tän ketjun ap ihmettelee että miksei saa kyseiseen mieheen kontaktia... aloitus vois olla "mikset mies suostu mun egonpönkittäjäksi ja pyöritettäväksi"...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      56
      2176
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      7
      1407
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      77
      1395
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      989
    Aihe