Syy olla katumatta tatuointeja

Tattooed

Silloin kun olet hankkinut tatuointisi, olet mitä luultavimmin halunnut sitä ja toivonut sen hankkimista jossain vaiheessa. Jos olet miettinyt joskus, että oliko se viisasta niin kehottaisin ajattelemaan sitä yhtenä elämänvaiheena. Elämään kuuluu erilaiset ajat ja toiveet ja ihminen muuttuu läpi elämän. Miksi eletty elämä ei saisi näkyä? Koskaan ei pitäisi joutua ajattelemaan sen syvemmin, että mitä muut minusta ajattelevat, jos vain se on onnellisuuteni esteenä.
Nykyään myös parikymppisillä on todella monilla tatuointeja, siinäkin elämänvaiheessa tatuointien ottaminen on mahdollisesti osa porukkaan kuulumista ja hyväksytyksi tulemista. Tällainen elämänvaihe varmasti jättää hyvän muiston.

3

854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei-ikinä

      Perustietoa tatuointiin liittyvistä riskeistä: www.duodecimlehti.fi/duo99917

    • HeikkiVienola

      Miksi tatuoidut naiset näyttävät alemman sosiaaliluokan arvottomilta nartuilta? Tatuoituun naiseen en uhraa edes katsetta!

    • Miksi tatuoidut miehet näyttävät sivistymättömiltä linnakundeilta? Tatuoituun mieheen en uhraa edes katsetta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      37
      4434
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      152
      2639
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      103
      2206
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1724
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1696
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      14
      1450
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      65
      1436
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1398
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1371
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      80
      1362
    Aihe