Tapasin miehen netissä 1,5kk sitten. Ensimmäiset viikot viestiteltiin tosi tiuhaan päivittäin.. Osittain vitsillä oli sydämiä ja muuta hempeilyä. Ekan kerran tapasimme juomisen merkeissä parin viikon jälkeen, viestittely jatkui edelleen päivittäin.. Tapasimme uudestaan seuraavalla viikolla. Tavattiin ja juteltiin ilta keskustassa, josta päädyimme miehen luo ja oli seksiä. Alkuvaiheessa mies sanoi, ettei halua sänkyynsä kuin niitä kenestä tykkää. Lähtiessä vielä halailtiin/pussailtiin pitkään.
Viestittely jatkui tämän jälkeen edelleen, mutta ei ihan aamusta iltaan kuten alkuviikkoina.. Kuitenkin melkein päivittäin.
Tapaamisesta nyt kohta 3viikkoa ja edelleen iltaisin laitellaan ainaki muutamat viestit etenkin arkipäivinä, viikonloppuisin molemmilla menoja näin kesällä.
Viestit on perusjuttuja miten päivä menny, harrastuksista ja meidän tyylistä läppää kaikesta.
Itsellä kauhea epävarmuus kuitenkin tästä, en osaa tulkita mitään.. En oo ennen "deittaillu" näin, joten en tiiä onko tää kuitenkin normaalia tutustumista? :D
Mies eronnut viime vuonna ja epäilen, että on muutenki sellainen, että etenee suht hitaasti... Olen nyt antanu miehelle tilaa ja hän oma-alotteisesti laittanut viestiä iltaisin. Välillä vastaa/jatkaa edellisen illan viestejä..
Mikä on "normaali" viestittelyväli tutustumisvaiheessa 1-1,5kk jälkeen?
Mies sanonu, ettei yleensä jaksa kenenkään kanssa laittaa paljon viestejä, mut mun kanssa jaksaa.. Tämän sanoi siis alkuvaiheessa.
Tutustumisvaihe ja viestittely
Hihhuli345
3
3296
Vastaukset
- Voihyvääpäivää
Mies on selkeästi varattu. Sua on huijattu. Ja sinä onneton hyppäsit heti sänkyyn...
- NähkääPian
Jos olisin tuo mies, epäröisin jos nainen ei ikinä laita viestiä ensin. odottelisin, tuleeko koskaan ym... testailua epävarmuudessa.
- helpponakki
Joo, sua on huijattu. Joko mies on varattu, tai sitten erosta on paljon vähemmän aikaa kun mitä se antaa ymmärtää ja olet pelkkä laastari. Pano.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2493780- 593616
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1002974Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572718Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1252529Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352112Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012041Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441901Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1191871Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711219