Suostumuslomakkeita ja tyttöjen silvontaa

Sikamaster

Pienten tyttöjen silvonta kiihtyy näin kesäisin kun, yleensä, muslimiperheet kiikuttavat lapsensa etelään puoskarille. Tähän olisi tultava stoppi, samoin kuin muuhunkin naisiin kohdistuvaan väkivaltaan. Vahinko vaan että esitetyt keinot ovat lähempänä miesten alistamista kuin naisten suojelua. Oikeansuuntaisia juttuja silti, toivon vain varovaisuutta toteutukseen.

Amnestylla menossa kampanja joka on laitettu aika tavalla piiloon. Jos et tiedä mitä etsit, et sitä myöskään löydä. Google-markkinoinnin alkeet olisi hyvä osata jos käyttää tunnetun biisin nimeä kampanjointiin.

Videoni aiheesta:
https://www.youtube.com/watch?v=XETSseXLBv4

1

558

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hazarVentures

      Ei näihin auta juurikaan julkisesti ottaa kantaa, naisjärjestöt ja muut tasa-arvojen ajajat leimaavat rasistiksi ja siksi poliitikot isoksi osaksi välttelevät aihetta ja yrittävät kuunnella muita kolleegoitaan ensin.

      On jotenkin koomista että vieläkin puhutaan tasa-arvosta/rasismista/monikulttuurisuudesta etc meillä ja Euroopassa kuin se oikeasti olisi jotain rotuihin tai moneen kulttuuriin liittyvää...Se on vain ja ainoastaan yhden kulttuurin tuloa Eurooppaan isolla volyymilla ja sen vaatimuksia meidän muuttumiseen.

      Pikkutyttöjen silpominen ei oikein herätä vahvoja järjestöjä; feministit innostuvat länsimaisesta miehestä lähinnä ja ihmisoikeusjärjestöt siitä että jokainen välimeren yli päässyt on tasa-arvoinen. Kuolentuomioita paenneiden muslimihomojen artikkeleita kannattaa lukea...Tai Syyrian naisten kommentteja siihen kun meillä naisjärjestöt perustelevat miesten tänne tuloa "polun" varmistuksella :) Naiset antavat haastatteluja samalla kun opettelevat ampumaan lapsien keskeltä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2045
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      327
      1250
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      90
      1107
    4. 113
      938
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      918
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      63
      875
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      849
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      785
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      769
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe