onko lyhyt mies aito soturi tai taistelija

synnynnäiset.soturit

esim sodassa pitkä ei mahdu poteroihin tai kiven taakse suojautumaan kiväri tai tykkitulelta tai kun kaivetaan poteroa niin muut on jo syöneetkin sillä aikaa kun pitkä kaivaa vielä ja luodista päähänsä ja pitkään osuus helpommin tai kun soturi suuttuu niin vetelee pitkän miehen eli pitkä putoo korkealta ja lujemmin tai ei mahdu hävittäjän ohjaamoon tai panssarivaunun eli onko lyhyt mies synnynnäinen soturi elimiksi naiset etsii pitkiä miehiä kun taisteluissa ei pärjää oli sitten kyse aseesta miekasta nyrkistä

13

243

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikkia_tarvitaan

      Lyhyen miehen tehtävä sodassa on toimia narrina, joka naurattaa oikeita miehiä ja siten ylläpitää taistelumoraalia.

      • ei.saa.itseään.puolustaa

        onko noin nekin miehet on pois taistelusta jotka joutuvat kantamaan pitkiä jalat edellä ruumispusseihin tai peräkärryyn tai montun reunaan kun kauhakuormaaja lykkää ruhot yhteismonttuun tai kaupungilla lyhyt mies tulee pitkän viereen ja repii paitaa lipuksi lipputangon nuppiin ja jos pitkä änkyttää jotakin niin joko lyö kerran ja lipputanko putoaa velttona maahan tai jos taju jo lähti mutta ei ehdi putoamaan niin saa vielä iskun tai kaksi ennen putoamistaan mutta toivottavasti ekalla putoaa voi selvitä sairaalassa elossa ehkä jokin vamma jää mutta kun saa iskun pari niin äkkiä voi ruumisautokin hakea ja lyhyt voi saada syytteen vaikka lipputanko se äkkyttämään ja riitaa haastoi ja jopa käy käsiksikin kyllä itseään saa puolustaa jännät on jännii eikä suomen laki ole itsensä puolustajan puolella eli jännät lipputangot saa käydä ihmisten päälle ilman rangaistusta mutta kun ihminen puolustautuu niin saa syytteen ja jos köyhä niin jopa murhasta kun toiset pääsee pahoinpitelynä tai kuolemantuottamuksena mutta jännät ei saa mitään


      • Yhjuik

        Kivat fantasiat sulla luuletko et se pitkä jätkä seisoo sun edessä liikahtamma ja ottaa osumaa?vaikka se vois yhellä potkulla lopettaa sut siihen paikkaa jos haluut olla hyvä sotilas tai taistelia älä mieti pelkästään mitä voit tehä toiselle vaan mitä se voi tehä sulle


    • Kaisanoasaa

      Lyhyt mies saa ajaa tankkia. Armeijassa minut laitettiin panssarivaunua ajamaan. Se oli siisti homma enkä kieltäytynyt. Sain ajaa tankkia usein ja kuorma autoakin ajoin mettässä vaikka ei ollut korttia edes.

    • Kaisanoasaa

      Sotaan en lähtisi kuitenkaan. Sodassa tankki on huono paikka ja maalitauluna lentokoneille joten tankit tuhotaan ekana ja se olisi huono juttu.

    • Karvamies

      Lyhyt mies on lyhyt mies eikä mitään muuta. Nämä sotajutut poteroineen, tykkitulineen, poteronkaivuineen on Perussomalilaista disinformaatiota. Yhtä hyvin voisit kirjoittaa siitä kun kerran tein jousipyssyn katajanoksasta.

      Aivan juu "hukkapätkämies" on sopiva sinne panssarivaunun sisälle. Tosimies on Taistelusukeltaja, joka vermeet päällä kyttäilee kuin liikennevalvoja ja lopuista kerrotaan jälkipolville... .

    • pitkätukka-68

      Lyhkäset on tykinruokaa.
      Ei käy kateeks.

    • Naisasialooser11

      Pitkä honkkeli voi toimia sodassa luotimangneettina tai ukkosenjohdattimena. Pitkä honkkeli myös paljastaa koko komppanian helpommin kun sen pää heiluu korkealla kun pitäisi maastoutua, toki myös vihollinen paljastuu ammuttuaan honkkelia päähän. Pitkällä on myös vaikeuksia juosta juoksuhaudassa kun pitää olla kyykyssä. Pitkä mies sopii sodassa kantamaan kranaatinheittimen putkea, lyhyt mies soveltuu hävittäjälentäjäksi,joka on myös YTM homma.

    • .. Onko tämän ketjun tarkoitus kuvata NapoleonSyndroomaa?.. ;P

      • pitkätukka-68

        Vastoin yleistä luuloa, Napo oli aikansa keskivertoranskalaista jopa hieman pitempi.


      • pitkätukka-68 kirjoitti:

        Vastoin yleistä luuloa, Napo oli aikansa keskivertoranskalaista jopa hieman pitempi.

        .. En mä ole Napin pituudesta mitään puhunutkaan.. ;D


    • Jalaiha

      Ja jos on tarpeeksi lyhyt niin ei pääse edes armeijaan.

    • Kun itse tuli oltua, niin jokainen kaivoi oman syvyisensä poteron. Sataysikymppisiä harmitti...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7415
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5364
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      253
      4524
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4455
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      62
      3227
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      48
      2646
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2328
    8. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      28
      2291
    9. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      48
      2240
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2164
    Aihe