Suomi näyttää jäävän yksi maahanmuuttomyönteisenä maana. Jopa Ruotsin sosiaademokraatit ovat hillitsemässä maahanmuuttoa. Tanskassa sosiaalidemokraatit haluavat estää laittoman maahanmuuton kokonaan ja ovat sulkeneet jopa Saksan vastaisen rajan. Sveitsi on kieltänyt minareettien rakentamisen jo kauan sitten. Tanska ja Norja ovat estämässä silpomisleikkaukset. Belgia on ottanut haltuunsa radikalisoituneita moskeijoita, Itävalta on lähettänyt kotimaihinsa imaameja. Tanska neuvottelee palautuskeskuksista ja vastaanottokeskuksista EU:n ulkopuolelle. Unkari ei halua enää ottaa maahanmuuttajia.
Suomi ei ole tehnyt yhtään mitään. Suomi ei ole sulkenut mitenkään rajoja, ei edes pahimman maahanmuuttotulvan aikana, kun jopa Ruotsi sulki Tanskan vastaisen rajan. Suomalaisissa poliitikoissa on edelleen näitä maahanmuuton puolestapuhujia. Suomalaiset poliitikot elävät edelleen menneessä maailmassa.
Ovatko suomalaiset poliitikot täysin hulluja? Eikö edes esimerkki Ruotsissa vaikuta mitenkään vai ovatko he täysin kuplassa eläviä?
Suomi ei ole tehnyt yhtään mitään. Suomi ei ole sulkenut mitenkään rajoja, ei edes pahimman maahanmuuttotulvan aikana, kun jopa Ruotsi sulki Tanskan vastaisen rajan. Suomalaisissa poliitikoissa on edelleen näitä maahanmuuton puolestapuhujia. Suomalaiset poliitikot elävät edelleen menneessä maailmassa.
Ovatko suomalaiset poliitikot täysin hulluja? Eikö edes esimerkki Ruotsissa vaikuta mitenkään vai ovatko he täysin kuplassa eläviä?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Nyt on yksittäisten kansalaisten aika herätä!
Suomalaiset vallanpitäjät kuuluvat valtakunnanoikeuteen vastaamaan laittomasta maahanpäästämisestä 2015, jolloin rikottiin kaikkia lakeja.
Suomen ei olisi tarvinnut vastaanottaa YHTÄÄN IHMISTÄ RUOTSISTA, EI YHTÄÄN!
Kaikki Suomeen päästetyt ovat jo lähtökohtaisesti laittomasti maassa, koska tulivat monien turvallisten maiden kautta!
Ne haitat ei vielä ole sitä luokkaa että täälläkin herättäisiin. Suomi viimeisenä sulkee rajansa, ja Suomi viimeisenä luopuu eu:sta jos se aika koittaa. On tämä ihmeellinen maa.
Ei tajua omaa hyväänsä tämä maa. Kulkee laput silmillä maailman tappiin asti näköjään. Demareita, vihreitä kokkareita vaan äänestetään vaikka suunnilleen henki menisi.
Haluan taas korostaa, että kohtuullisen maahanmuuton kannattaminen EI ole mitään maahanmuutto-vastaisuutta saatikka mamuvihaa, kuten mamuttajasuvakit sen leimaavat.
Tuskin kukaan haluaa rajoja täysin sulki, mutta suurin osa suvaitsee maltillisen ja ennen kaikkea hyödyllisen työperäisen maahanmuuton. Ja VAIN sen.
Mikä on kohtuullinen maahanmuutto ja ethän sekoita nyt työperäistä maahanmuuttoa? Ymmärsitkö, että muut maat ovat sulkeneet rajojaan laittomalta maahanmuutolta eli turvapaikan hakijoilta, mutta Suomi ei. Suomi ei hyödy mitään turvapaikanhakijoista, työperäiset maahanmuuttajat tulevat muuta kautta Suomeen jo nyt. Otamme myös pakolaisia suoraan pakolaisleireiltä, sekään ei hyödytä meitä, mutta Suomi tekee sitä auttamistarkoituksessa. Kaikkia ei voida auttaa, paras maa ei ole se, joka ottaa eniten. Onhan maailmassa muita suurempia maita, jotka voivat ennen Suomea ottaa näitä, mutta ensisijaisesti heidän pitäisi olla sodan ajan hetkellisesti turvassa jossain esim. pakolaisleirillä ja palata sen jälkeen kotimaahansa. Kun pakenee sodan uhkaa, niin pitäisi riittää se, että on turvassa, eikä tarvitse tulla omin avuin ihan Suomeen asti, kun Suomessa nyt sattuu olemaan paras sosiaaliturva ja löysä järjestelmä ja supernaiivit ihmiset.
Tulee rajalle ja näyttää passinsa ja jatkaa matkaansa.
Varusmiehet eivät kanna hänen laukkuaan.
Asettuu asumaan ja alkaa työskentelemään ja
opiskelemaan paikallisia tapoja ja kieltä.
Ei ole myöskään vihainen kenellekään.
Kun kaikki maat ovat lopulta sulkeneet rajansa noilta t-turisteilta niin Suomi tulee rakentamaan ilmasillan afrikkaan. Kaikki puolueet sitä yhtä lukuunottamatta on tästä yksimielisiä.
Niin, sitä ”kirosanaa” lukuunottamatta.
https://mvlehti.net/2018/06/10/viktor-orban-emme-halua-sekoittua-muihin-olemme-hyvia-juuri-tallaisina/
Noin muualla. Nyt taitaisi olla aika jättää uppoava Suomi. Tai toinen vaihtoehto on aloittaa sisällis-sota.
jo on taas ryssillä jutut. Syökää hevosenlihan höystettyä kaalisoppaanne pontikalla höystettynä. heh hehehehhe
Anteeksi kovasti, mutta me täällä Pietarissa emme juo kehnolaatuista suomalaista pontikkaa, me juomme vodkaa.
Matteo Salvini
#CloseThePorts
https://twitter.com/DefendEvropa/status/1005883745126232066
Suomi sallii hunnut
Paperittomia hyysätään
Isis-taistelijoilla ohituskaista, vihervassaripoliisi taputtaa päähän
Valehtelevilla kansalaisjärjestöillä valta mediaan ja päättäjiin
Turhistelija pääsee helposti maahan, rajaa ei valvota
jne
jne
Suomen on aika ryhdistäytyä. Jos päättäjät eivät sitä tee, on kansan se tehtävä.
Päättäjämme (nykypäättäjämme) ei koskaan sitä tee, ellei kansa painosta tosissaan siihen. Kansasta kaikki lähtee jos on lähteäkseen.
Siis toimivassa demokratiassa hallitusten on tehtävä sellaista politiikkaa , minkä kansan enemmistö hyväksyy. Suomi ja suomalaiset ovat siis maahanmuuttimyönteisiä ja haluavat erityisesti auttaa elintasokuilun toiselta puolelta saapuneita .
Mikäli kansa ei hyväksy nykymenoa , sen tulisi edes jotenkin näkyä gallupeissa. Ei vain näy mitään.
Suuri osa suomalaisista on omaan napaansa tuijottavia. Haitta mikä ei hierrä välittömästi omaa napaa, ei ole haitta lainkaan.
On tää niin saatanan lyhytnokkaista sakkia! Valitettavan suuri osa.
Miten Suomen kohtalo kirjoitetaan?
Suomalainen kulttuuri, identtiteetti, maan tavat, kieli, onko ne heitettava romuloppaan?
Keiden on vastuu siita, etta maa ajetaan huonoon tilaan?
700 000 suomalaista koyhaa ei halua mamuja viemaan heidan pienta leipaansa.
Brexitin jalkeen Fixit.
"Brexitin jalkeen Fixit"
- Hah! Varsin huvittavaa örveltämistä. Ettekö nämä samat suomalaiset, jotka ovat tyytyväisiä EU-jäsenyyteen ja jopa erittäin tyytyväisiä euro valuutta-alueen jäsenyyteen, äänestäisivät itsensä pois kuvittelemastaan paratiisista?
Vaikka EU hajoaisi huomenna , niin Suomi lähettäisi kirjallisen kyselyn Brysseliin , että voisiko sääntöjä muutta niin että Suomi voisi muodostaa vaikka yksin Unionin , kun se on niin hyvä.