"Rumat vaatteet päällä"

mgtowtyötön

"Raataa joka säällä". Oletteko nähneet sen mainoksen Ylen ohjelmasta jossa nainen tylyttää huomiovaatteissa kulkevaa duunarimiestään? Kertoo paljon naisten vihamielisestä asennoitumisesta pienituloisiin suomalaisiin miehiin. Siispä suosittelen kaikille joko hakeutumista hyväpalkkaisiin johto-, toimihenkilö- tai asiantuntijatehtäviin tai jos se ei ole mahdollista niin heittäytymistä kokonaan yhteiskunnan tukien varaan.

12

1375

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rohkeutta

      älä välitä,
      riittää kun löydät sen jolle sinä olet sellaisena kun olet rakas.

      • mgtowtyötön

        Ikävä kyllä köyhille duunareille on tarjolla vain ne kaikkein rumimmat naiset. Siksi onkin parempi olla kokonaan ilman työtä ja naista.


    • 4k7ykwrkjtsjkr6tjk

      No onkos se sitten parempi että siellä johtotehtävissä ollessaan muija panee sitä duunaria?

      • helmiä_sioille

        On varmaan... 😂


    • Raha-on-kemia

      Ei naiset työttömiä miehiä halua. Suomessa on työttömiä 500 000 ja niistä miehistä kaikki naisettomia.

      • Kvlhg

        Ei pidä paikkaansa. Mulla on ollu paljon pirihuoria ja pari oikeetaki naista


    • Naiseton

      Naista ei saa sanoohan sen järkikin.

    • Rumajamasentunutmies

      En omista hienoja vaatteita

      • Tärkeintä on valita oikea tyyli oikeaan tilanteeseen.

        Vapaa-ajalla voi pukeutua hieman rennommin, itse suosin koirien kanssa tapahtuvissa ulkoiluaktiviteeteissa maanläheistä tyyliä.

        Takkina cs95 windproof smock dpm yhdistettynä housuihin samalla kuosilla sekä mustat varrelliset nauhakengät. Päähineeksi soveltuu hillityn tumma lipallinen päähine.

        Kyllä herrasmies on aina herrasmies.


    • No en voi kehua olevani vaatteilla koreileva, mutta kyllä kirpparilta sais edullisestikin ihan tyylikkäät kuteet vapaa-ajalle. Että huomiovaatteissa 24/7kulkevat voi kyllä syyttää muuta kuin budjettia. Kyse on viitseliäisyydestä.

    • Onnellinen_mies

      Olet oikeassa. Minäkin lopetin työnteon, kun naiset aina naljailivat tai katsoivat kieroon mun alle neljän tonnin kk-tuloja. Naiset saa muhkeine vuorolisineen elättää minutkin ja etsiä rikkaita miehiä. Kortistossa on tilaa, ei kannata millään rupupalkalla kituuttaa ja olla muiden naurettavana.

      • 2nen_onnellinen_miäs

        Kyllä kortistossa on hyvä olla, on saatana seinät leveällä ja katto korkealla. Ei ahdista tilan puute ja kavereita & kohtalon tovereita on 13 tusinaan.

        Mulla kyllä tuli just sama mieleen kuin ap :lla, kun näin eka kerran sen mainoksen. Tuumasin että ompa kyllä saatukkin elävästä elämästä realismi vangittua hyvin fiktioon. Varsinkin se kohtaus missä se ämmän rutku länkyttää tyyliin : "Sinä et olisi ikinä voinut TARJOTA _ M.I.N.U.L.L.E ! _ sellaista elämää kuin _ M.I.N.Ä ! ! ! _ ansaitsen . . . ." Johon se sälli vastaa : " haise huora vitulle !"

        Siinä kohtauksessa on kyllä kiteytetty 1:1 :teen Suomi100 & Suomi 2000-luvulla, vittu mitä paskaa kaikki tyynni ! Suomi lehmät eivät tee mitään muuta kuin räkyttävät että kuin heillä on OIKEUS siihen, tähän ja tuohon. Me olemme naisia, vitunkantotelineitä, joten MEILLÄ on OIKEUS vaatia sitä ja tätä. Olisi jännä vain nähdä EDES kerran eläissään sellainen ämmä, joka perustelee tuota oikeuttaan olla vailla jollain muulla, kuin sillä telineessä kulkevalla kusisella suolenpätkällään. Ei ole montaa näkynyt, eikä tule näkymään koska ei niillä mitään muuta perustetta sille olekkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      837
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe