Turn off, ei voi mitään

eivaanjaksaelukoita

Just tossa tunti sitte jäin juttelemaan yhden mimmin kans, vaikutti hyvälle. Ite olen 41 ikäinen ja muikki oli 33vee, ei lapsia, no ei minullakaan. Se tuli itse aika aloitteellisesti siinä jauhamaan, kun siirryimme taksiaseman tuntumaan. Kyselin minnepäin on menossa.. no eikun asemaa kohti vain sitten. Hän asuu 300m päässä minusta. Hän kertoi olevansa opettaja siinä sivussa ja naureskelin sitten vain, että jaajaa.. vai opettajakin vielä. Arvelin, että tässä nyt on jotain kuitenkin.. lyön loputkin kortit pöytään ja jotenkin ajauduin keskustelemaan jo taksista päästyämme, sitten mitä se noin muuten vapaa-ajallaan tekee. Käy kuulemma koiranäyttelyissä.

Mä että jaa, ok. asia selvä. Noh. en itse ole innostunut tuollasesta toiminnasta, joten...

se kysy että "mitä mitä joten.."

Sanoin, että oli mukava tavata, mutta ok. joo, en voi lähtee tähän.

No mikä sulle tuli, se kysyi..

Sanoin, että kerroit, että sulla on kaks isoa koiraa ja kaksio jne. ei tule kyllä nyt mitään tästä.

No eikö pano edes kelpaa, kumma mies?
Sanoin, ettei ole siitä kyse.
No mikä, tissitkö?.
Ei, et kuuntele nyt lainkaan.. katsos en pidä koirista ja kissoista tms.
Jaa. Ja sitten.
No sitä sitten, että en mä mahdu tähän väliin mitenkään, unohdetaan tää ja voi sitä morjestella. Jos joskus luovut niistä niin katotaan sitte.
No en ole luopumassa.
Niin justiin, etsit sellasen joka pitää susta sellasena kuin olet, moimoi.
Hei.. sä haluat pitempää suhdetta, mä en.
Ok. hyvä, ei se mitään.
En mä ole mikää yyhoo!
Joo, no olet mikä olet ja ei se nyt muutu mihinkään tästä, pyysin jo anteeksi ja hyvää yötä.

10

1437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eestäänlöydänviel

      Niin, ei mullekaan koirat sovi. Tota oon ite kans miettiny. Ei ole toistaseksi tarvinu sanoo mitään, kunei sellasta ole eteen tullut.

    • TeemuSR

      Olen tiedätkö miettiny ihan samaa? Mihin väliin itse mahtuisin, jos on koirat mielummin elämässä kuin tuleva mies. Semmosen pitää etsiä toinen koiraharrastaja.

      Itse törmäsin eräissä bileissä naiseen joka vaikutti kans mukavalta, mutta kun hänen mukanaan tulisi paketti myös. No en ole mitään pakettia tilannut ja jos jollain sellanen on, niin jatkoin että.. se on sun paketti, ei minua koskeva. Jos se häiritsisi suhdettamme, niin pakkohan sitä olisi kompromissin sen hakea joka haluaa seurustella, mutta mahduttaa oma eläminen. Tuolla naisella oli maatila ja itse asun kaupungissa, sekä teen työt siellä myös. Minusta ei mitään renkiä saa itkemälläkään ja nykyinen palkkatasoni on 4 kertaa enemmän kuin tulisin maajussina tienaamaan.. Hän alkoi kertoilemaan aivan aluksi, että kuinka mun olisi helpompi pistää oma kämppä vaan lihoiksi. Sanoin vaan, että olet kyllä kaunis ja vetävä mimmi, mutta mulla on myös elämää täällä kaupungissa. En silti velvottaisi harrastamaan minun puolesta postimerkkeilyä. Jokasella on ne omat harrastuksensa ja elämänsä, mutta hänen tarttee ettiä se maajussi kuitenkin. En ole oikea mies seuraasi. Toisekseen, en voisi kuvitellakaan, että lähtisin toisen nurkkiin asumaan, kyllä minun pitää omistaa puolet ainakin ettei jokupäivä nosteta vain kamoja pihalle ja kuvitella, että sillälailla hoidetaan riidat. Mutta kun halua olla maatilan omistaja ja sillä hyvä. Tänäpäivänä olen nähny kaikenlaista, mutta noihin sudenkuoppiin en astu.

      • Eiarpaonnea

        Samaa on mies edottanut minulle, että asunto pois vaan ja oma autonikin (ei kuuna päivänä) ja että en omistaisi miehen asunnosta prosenttiakaan mutta joutuisin ottamaan lainaa talon kunnostamiseen. Sai jäädä ihan yksikseen taloonsa.


    • Tahvo53

      Niin, jokainen muikkelihan kuvittelee että on se paras pano....ei muuten ole, ns lahnapanoja tullut vastaan ja jos pyytää naisen tekemään edes jotain muuta kuin hengittämään niin helvetinmoiset itkupotkuraivarit.
      Kotieläimet on kyllä todella turn off jo sen takia että olen allerginen ihan kaikille ”ihanille” karvakasoille ja toiseksi en koskaan ole ymmärtänyt että elukka nostetaan samalle tasolle ihmisen kanssa. Yököttää ajatuskin että se ”ihanuus” viettää yönsä samassa sängyssä kuin ihminen, yök!!
      Huomannut että jotkut naiset hakkkivat sen jyrsijän kokoisen lemmikin kompensoimaan helllyydentarvetta ja se touhu on kyllä aivan helvetin sairasta.

    • Rakki_

      Mulla kans kaveri haksahti lihavaan koiraharrastajaan. Sillä on kaks jotain karvapallo, joita roudataan näyttelyihin ja hoitoon ties minne, kun ne ei voi olla hetkeekään kotona yksin, syövät kuulemma kaiken irtonaisen. Kuka hemmetti lähtee tohon vapaaehtoisesti?! Tollaselle naiselle mies on aina kakkonen.

      • Kaunotarjakulkuri

        Kuka hemmetti lähtee sellaseen, että mies on oman äitinsä tisseissä vielä kiinni, omat kaverit menevät aina perheen edelle ja jopa auto on naista tärkeämpi. Alkoholi on miehen rakastaja numero ykkönen. On kyllä aivan helvetin sairasta.


    • Oletkyvytönrakastamaan

      Pyydän, että laitat itseesi hihamerkin "en voi sietää koiria" niin fiksut ja empaattiset naiset osaavat kiertää sinut kaukaa ! Olen laajan ystäväpiirin kanssa todennut, että mies joka ei pidä eläimistä on itsekäs, empatiakyvytön, usein lapsivihaaja ja erityisen pihi.

    • Juhaou

      Mitä pahaa siinä nyt on jos on lemmikkieläimiä? Eikai ne ihmissuhteita pitäisi estää kai kuitenkaan yleisestiottaen?? Itse olen hieman yksinäisempi mies ja minullakin on kaksi kissaa seurana mutta en usko että syy siihen että yksin elelen on eläimissä. Tokihan mahdolliset allergiat tietysti rajoittaa.

    • Mulkku-Seppo

      Ja ap olettaa että tuo hänen rehvakka oletettu keskustelunsa kiinnostaa ketä ja mistälähtien? :D

    • koirakoulu

      Jep jep... rakki on number 1 ja mies tulee sitte joskus perässä. Olen näitä yksinäisiä koiranaisia nähny. Vittu tavat on niin omituiset ettei tosikaan ja kauheaa pätemisen tarvetta. Jos ei ole koiraa, niin miestä koitetaan komennella. Ei kiitos!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      442
      3279
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      100
      2536
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      82
      2096
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      140
      1865
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      144
      1707
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      84
      1438
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      26
      1422
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      312
      1219
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      21
      1181
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1069
    Aihe