Moikka minun mies pelaa paljon tietokone peliä enkä jaksa sitä aina haluisin tehdä hänen kanssa jotain mutta aina kiire pelaan jos ollaan esim ulkona niin kauheella kiirellä kotiin pelaileen ja siinä sitten ollaan koko päivä istumassa rupee menee yli se pelaaminen heti kun herätään koneelle ja siitä nukkuun ja samaa joka päivä ymmärrä kyllä että pelata voi ei haittaa mutta kun pelataan koko aika ja koko päivä niin menee ylitse olisiko vinkkejä miten sais irtautuun koneesta esim jos ehdotan että katotaanko elokuva mennään ulos jne niin aina huomenna vastaus selvä riippuvuus täytyy vaan myydä kone pois apua jos joku tietäis mitä asialle tehdä
Mitä tehdä kun mies pelaa Paljon!!!
10
599
Vastaukset
- kldsklfkdjsfkljds
Mitä tahansa teetkin, älä ainakaan hajota hänen pelikonettaan...
https://www.youtube.com/watch?v=tJOb3rNOfdY - rtytf
Kysy mieheltäsi, että mitä järkeä siinä touhussa on? Ja eiköhän olisi aika kasvaa aikuiseksi ja ajatella muitakin. Ei karkkipäivää voi pitää joka päivä, vaikka olisikin rahaa.
- Get_outta
.
"Sano sille että pleisteissön tuut get outta hiör!!1!!1!!!!!"
https://fi.wikipedia.org/wiki/PlayStation_2
har!11
.
- neymar
Tää on näitä taas.. se mies pitäis saada ymmärtämään, mitä voi olla menettämässä, enneku ollaa jo erottu :0 mut sitte en tykkää taas että aletaa uhittelemaan erolla sun muilla. Kyl on vaikeeta tää elämä :/
- Syvällekurkkuunvaan
Vetäset siltä housut kinttuun ja annat kunnon syväsuikkarin kesken pelihommien. Lopuksi sanot että se oli viimeinen seksiakti koskaan jos ei lopeta pelaamista.
- ultimaattumi---
Syvällekurkkuunvaan kirjoitti:
Vetäset siltä housut kinttuun ja annat kunnon syväsuikkarin kesken pelihommien. Lopuksi sanot että se oli viimeinen seksiakti koskaan jos ei lopeta pelaamista.
.
"Wiimeinen ultimaattumi: No more ulkoiset synnyttimet"
har! :)
- Ryhdistäydy_nainen
Jätä se juntti ja hommaa kunnon mies itsellesi!
Voisit tietysti tehdä ruokaa vain itsellesi, pestä vain omat pyykit, lähteä kavereitten kanssa ulos ja kieltäytyä seksistä.
Tosin riippusuus on riippuvaisuutta tietylle asialle, mikä ohittaa monta muuta asiaa. Eli kaikki.
Ei kannata uhkailla erolla, ehkä hän on jonkin aikaa ihan ok ja jälleen on pelaamassa.
Saataa myös todeta paremmaksi poistumisesi asunnosta, jotta saa pelata rauhassa- itsekinolenpeliaddikti
Jostakin syystä miehelläsi on tarve paeta todellisuutta.
- not_interested---
.
"Hän ei ole tällä hetkellä kiinnostunut telineistä????????????"
har-ahr-ahr-ahr-ahrahr-arh-ahra-hrahr-ahr
.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2473349Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3643002Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,202018Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.821861Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651788Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591662MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131563- 1251512
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4851429Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414