Ätmille on monta estettä parisuhteen osalta. Suurin este on nainen, mutta jos nainen ätmin hyväksyy, niin seuraava este on edessä.
Naisen vanhemmat, joilta täytyy saada lupa tyttäreen.
Vanhemmat voivat hyvinkin suhtautua ätmien kielteisesti, kuten naisen suku, joka sanoo, ettei ätmi ole tervetullut sukuun, että ätmi saa lähteä litomaan.
Eihän kukaan halua tyhmän näköistä ätmiä, jota saa sitten hävetä.
Lapsetkin ovat todennäköisesti ätmejä ja vähä-älyisiä, koska isä on ätmi.
Ätmille monta estettä...
11
449
Vastaukset 11
Akateeminen ongelma. Siinä vaiheessa kun löytyy ätmin hyväksyvä nainen, niin naisen vanhemmat ovat vähintäänkin dementoituneita, jos ovat enää ollenkaan.
Mutta tuo loppu on kyllä tavallaan totta. Joku viisas joskus kauan sitten sanoi, että "syrjäytyneellä on merkillinen taito löytää toinen syrjäytynyt, ja sitten he saavat lapsia, jotka ovat jo valmiiksi syrjäytyneitä".- josenääkiinnostaa
Kyllä ne naiset hedälmällisen iän ohi mentyä laajentavat miesmakuaan.
- Pillujen--asiantuntija
Ainoa este on ulkonäkö. Ei löydy sellaisia naisia joka ätmin huolii. Rumatkin naiset vaatii top 10 miestä.
- rumeliini
Rumatkin miehet vaatii kauniin teinineitsyen. Ei kelpaa tavisnainen.
"Naisen vanhemmat, joilta täytyy saada lupa tyttäreen. "
Semmoista se on kun alaikäisistä haaveilee..- woahwoahwuhveli
Ennen isältä kosiopoika pyysi isännältä tyttären kättä
Nyt mutzilta tyttären Pillua
https://www.youtube.com/watch?v=8wpsKzL688g - Wouwufwuffeliwuff
Kyllä tyttären vanhemmilta pitää lupa saada tyttären naimiseen.
- Viinamies---
Ainaoa este on viinan juonti. Jos ei juo viinaa ei saa parisuhdetta. Raitis mies jää yksin loppuelämäksi. Kautta aikojen viinaa juovilla ollut aina parisuhde ja tutustuminen tapahtuu aina kännissä.
- Raitisnainen
Olet oikeassa. Viinan juonti on este. Ei löydy raittiita miehiä.
- Raitismies-42
Raitisnainen kirjoitti:
Olet oikeassa. Viinan juonti on este. Ei löydy raittiita miehiä.
Eikä löydy raittiita naisia.
- nuttuoikein
Ätmi menee nyt perse eellä puuhun. Ensin tavoitellaan suhdetta naiseen, toiseen ihmiseen, joka yleensä vaatii vaihtelevassa määrin kommunikaatiota suhteeseen tavoitellun henkilön kanssa. Sittemmin suhde voidaan yksissä tuumin "sosialisoida" tai "institutionalisoida" parisuhteeksi (eksklusiivinen seksuaalinen yksinoikeus?) societeen silmille ja valvonnan alle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6491434- 1151416
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta198949Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.327885Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä233830- 58733
Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht233697Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175671Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88630Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21601