Ruotsin kautta tulleet takaisin Ruotsiin

Suomen pitää palauttaa kaikki Torniosta Suomeen tullet takaisin Ruotsiin, koska Ruotsihan on turvallinen maa.
Irakit nyt heti pakkaamaan geelituubia laukkuun.
5293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin just!

Kaikki Ruotsista tulleet ovat jo lähtökohtaisesti laittomasti maassa JA TÄMÄ ON FAKTA!

Takaisin vaan, ja nopeaan!

Äänestä

Irak ei ota takaisin paperittomia kansalaisiaan. Laardikasa ei onnistunut saamaan aikaan palautussopimusta koska ei ymmärrä paikallista kulttuuria jossa kaikki maksaa rahaa.

https://yle.fi/uutiset/3-10260728

Pakkopalautukset tyssäsivät Irakin poliisiin? Suomen käännyttämät irakilaiset lähetettiin Bagdadista paluulennolla Helsinkiin

Äänestä

Geelitukat saivat virkistävän lentomatkan, suomalaisten maksamana.
Jäävät kuin paska Junttilan tuvan seinään.

Äänestä
  • Pandoran lippaan kansi on nyt avattu. Tulevaisuudessa Suomi asutetaan irakilaisilla.

    Äänestä

Takaisin vain ruotsiin. Ruotsalaisethan ne tänne varta vasten järjestivät - niin ottakoon takaisin - siellä alkaa olla jo raiskaajista pulaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


BackYourBags kirjoitti:

Suomen pitää palauttaa kaikki Torniosta Suomeen tullet takaisin Ruotsiin, koska Ruotsihan on turvallinen maa.
Irakit nyt heti pakkaamaan geelituubia laukkuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu