Couperosan laserhoito

Paljonko kyseinen toiminpide yleensä maksaa?
Jääkö ihoon jälkiä?
onko toiminpide kivulias?
kiitokset etukäteen =)

infoa saa laittaa myös toisista menetelmistä.
2566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

laserhoidot ovat siinä 2000e luokkaa,eikä välttämättä ole paljon apua.

Äänestä

Hei! En kyllä usko, että ihan noin paljoa laserhoito tulee maksamaan.. riippuu tietenkin, paljonko hoitokertoja tarvitaan. Mulla on sellainen muistikuva, että kerta maksaa 200-400 euroa ja yleensä niitä kertojaan tarvitaan 2-3. Mutta siis riippuu ihan siitä kuinka paha couperosa on.

Ainakin Mehiläinen muistaakseni tekee, käy kattomassa klinikoiden sivuilta. Voit etsiä myös hakusanalla kpr-laser. Itse asun Pohjois-Suomessa ja lähin klinikka on Oulussa, jossa toimenpide on aika kallis (jotain 400 e/kerta) mutta Helsingissä se on paljon halvempaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lasikupu24 kirjoitti:

Paljonko kyseinen toiminpide yleensä maksaa?
Jääkö ihoon jälkiä?
onko toiminpide kivulias?
kiitokset etukäteen =)

infoa saa laittaa myös toisista menetelmistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu