hämmntynyt

En tiedä oikein että kuuluuko tämä asiani tänne ryhmään mutta menkööt nyt näin.
Olen tykästynyt kovasti erääseen mieheen omalla työpaikalla.
Vaikuttaa siltä että tämä mieskin olisi kiinostunut minusta mutta en ole varma enää asiasta.
Meillä on sellainen ongelma että minä kyllä uskaltaisin puhua hänelle ja kysellä ja jopa kertoa suoraan tunteeni ja sen että pidän hänestä kovasti.
Mutta koskaan meillä ei ole aikaa keskustella näistä asioista aina on niin paljon ihmisiä ympärillä ja en voi vetää tätä miestä mihinkään sivummallekkaan kanssani että voisin kertoa asiani tälle miehelle kertoa koska siitähän ne juorut lähtisi työkavereitten keskuudessa liikkeelle jos pyytäisin tätä miestä johonkin kanssani kahdestaan.
Tämä mies tietää kyllä että haluaisin jutella hänen kanssaan ja on varsin hyvin tietoinen siitäkin että työpaikalla se ei onnistu.
Olen kerran pyytänyt tätä miestä kanssani kahville mutta hän kieltäytyi siitä.
Pitäisikö minun kirjoittaa tälle miehelle kirje jossa kertoisin kuinka paljon pidän hänestä?
Tapaan tämän miehen taas huomenna ja sitten menee viis viikkoa eteenpäin etten häntä tapaa.
Pitäisikö minun kirjoittaa se kirje vai mutkistaisiko se vain asioita?
Olisiko viisaampaa unohtaa koko juttu?
Asiallisia kommentteja ja vastauksia jos saan pyytää..

4

1529

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oletrohkea

      Olet jo ilmaissut kiinnostuksesi eli pyytänyt kahville. Enempää et voi tehdä.

    • PelkoAjaa

      Jos aistit, että hänkin sinusta kiinnostunut niin mikset voisi kirjoittaakin, mut ihan kaikkea ei kannata siinäkään tuoda julki, mut kevyesti ja udella oletko yksin tuntemustesi kanssa? Kahville pyynti voinut olla siinä hetkessä hänelle yllättävä ja siksi vaistomaisesti kieltäytynyt?

    • Eituumitääntästä

      En yleensä kirjoita tänne mutta nyt osui niin lähelle..
      Kuulostaa tutulta.. vaikeaa on kyllä työpaikalla keskustella, en saa myöskään sanottua mitä haluaisin. Aloitin keskustelua eräs päivä ja jopa ehdittiin hetki jutella, oli mukavaa mutta tänään taas oli niin väkinäistä kun toinen puhuu niin nihkeästi mitään. Ja kun muita on ympärillä, en uskalla liikaa intoutua juttelemaan, koska minusta silloin näkee kilometrien päähän että olen ihastunut enkä halua tietystä syystä että se paljastuu muille.. mies on aina ihan loukkaantuneen oloinen jos en heti huomioi/huomaa häntä.. ujostelen häntä koska olen ihastunut, hän ei osaa lukea minua ollenkaan ja ottaa käytökseni torjuntana vaikka menen lukkoon hänen lähellään. Hän vain katselee ja puhuu vähän niitä näitä, se siitä. Toivon että olisi aloitteellisempi ja yrittäisi tutustua paremmin, koska vaikuttaa kiinnostuneelta. Meille tulee vääriä tulkintoja pelkästään katseiden perusteella.
      En tiedä, tuhoon tuomittu taitaa olla koko juttu ja onhan tässä muitakin esteitä mitkä tekee jutusta mahdottoman. Antaa olla? Parempi kaikille..

      Sinulle sanoisin samaa, kahvikutsusta kieltäytyi joten ehkei halua tavata kahden? Tai sitten pelkää jotain..?

      • Eituumitääntästä

        Nyt jo kaduttaa että mokomasta kirjoitin tänne, mutta menköön.. eipä ole muutakaan kanavaa purkaa tätä..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      415
      2649
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      1995
    3. 158
      1541
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      62
      1460
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1396
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1241
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      144
      1032
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1024
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      902
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      882
    Aihe