Niin, mitkähän on tämän kesän hinnat Nestekaasulle 11kg vaihtopullo?
Kertokaa ihmeessä muutkin hinnat jos muistatte.
Kertokaa ihmeessä muutkin hinnat jos muistatte.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
> Kertokaa ihmeessä muutkin hinnat jos muistatte.
Mieluusti kuitenkin vain eri pullo-kokojen ja -laatujen nestekaasuhinnat :)
Siinä se on kahdenkympin molemmin puolin edelleen, ostopaikasta riippuen. Vihreän kortin rakastelija maksaa sitten lähemmäs kolmekymppiä mutta saa poonukset ja maksutapaedut ja ylijäämäpalautukset sitten.
Palsta-natsit jälleen liikenteessä. Ei onnistu hintojen kertominen täällä.
Olisko jotain muuta paikkaa missä keskustelun annetaan käydä?
Aalto-Setälän luotsaama Aller poistaa viestejä. Ilmeisesti heillä on rahakas sopimus jonkin kilpailevan (kalliin) firman kanssa?
Aalto-Setälä itse esiintyy FB:n, googlen ja twitterin manipulointia ja sensurointia vastustavissa ohjelmissa "asiantuntijana" muistamatta mainita että itse ohjeistaa samaan toimintaan! OK, asiantuntijahan se siis on.
Edelleen esim. Tokmanni ja Puuilo myyvät kaasun n. 20 €:n hintaan ja huoltamoilla se on sitten selkeästi kalliimpaa, etenkin Lapissa.