Epäluottamustako...

AnttuVeikko

Onko väärin jos nainen ihmettelee mistä sain whatsuppiin semmosen "korttipelisydämen" ? :) Rouva ihmetteli et olet varmaan käyttänyt semmoista jollekin toiselle naiselle, kun sanoin että oli hymiöiden alussa puhelimessa niin ei voi olla jos ei ole laittanyt jollekin tota hymiöö...

Toinen on että rouva ihmettelee miten ehdin kattoon puhelimen whatsuppia ja skype messengeria pari kertaa päivässä että varmaankin mulla on joku toinen, rouva on siis töissä, ja mä ollut muutaman kk kokoaika töissä. Ollaan ihan aikuisia siis, yli kolmikymppisiä.

Suhteen pelisääntöjä ei ehkä tehty alunperin tarpeeks selviks siitäkö epäluottamus, tähän saa kommentoida kaikki............. pari vuotta asuttu yhdessä... mites muilla menee....?

7

1058

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • somevainainen

      Ai ootte jo kolmikymppisiä. No huh. Eipä siltä vaikuta.
      Onko sun naisella joku näköpuhelin, vai mistä se tietää että sä työpäiväsi aikana käyt whatupissa ja messengerissä?
      Mitä hittoo sä somessa työaikana teet, vai kuuluuko se sun toimenkuvaas?

      Toisekseen nää hymiöt ja niiden ilmestyminen sun ruudulle.
      Riippuu ihan siitä valehteletko naisellesi asioista vai et. Yleensä parisuhteessa riittää kun kertoo toiselle totuuden eikä vikittele muita.
      Jos valehtelet, mietipä mieluummin, miksi käyttäydyt naistasi kohtaan huonosti!

    • 98761

      Naiskumppani on ahkera näpyttelijä eikä sitten kiinnosta pätkääkään vaikka olis johonkin mieheenkin yhteydessä. Mua ei noi jutut huvita. Jos "jakaa" muille jakakoot enhän minä naiskumppania omista enkä hänen "tavaraansa".

    • aivanälyvapaata

      Ihan sairasta, eroa ko. ihmisestä heti, jos sillä ei ole muuta elämää kuin kytätä puhelintasi ja elämänsä keskittyy siihen, että koettaa vaan narauttaa sut jostain olemattomasta. Ihmisistä on tullut hulluja puhelintensa kera, toista se oli ennen kun ei ollut puhelimia.

    • 74856321

      Puhelimeen näppäinlukko eikä koodia vaimolle. Ei kummallakaan puolisolla ole oikeutta toistenne kännyköihin, lompakoihin ym. henkilökohtaiseen omaisuuteen.
      Jos ei kestä sitä ettei pääse toisen kännykkää käyttämään niin sou. Ei tariikkaan. Ja jos siitä tulee mustasukkaiseksi, niin sitten on korvienvälissä vikaa.

      • Nämätarkeimmät

        Aina pitää muistaa että kaikki ihmiset eivät ole uskollisia eivätkä rehellisiä. Avoimuus on suhteessa se juttu mikä lisää luottamusta. Ei salailu ja vähättely.


      • Olipas typerä neuvo. Sehän on kyllä yleensä just toisin päin,siis NORMAALI suhteissa, kännykkää ja konetta jne voi lainata milloin vain koska eihän siellä ole mitään salattavaa,eihän kulta?;) Vaikka "kyttääjät" ei nyt hirveän kivoja ole niin heittäisin mäkeen tyypit jotka rupeavat lukitsemaan luureja ja vaihtamaan salasanoja. Tollaset umpikireät piilottelijat,omista "rajoista" vinkujat ja omien kännyköiden jemmaajat ovat epäilyttäviä.


    • eituttutilanneminulle

      Eipä ole tarvinnut miehen kännykkää ikinä tutkia eikä lainata. En ole sekuntiakaan miettinyt kenen kanssa mies viestittelee vai viestitteleekö ollenkaan kenellekään.
      Joten en ymmärrä ollenkaan tämän aloituksen ongelmaa.

      Siis oikeasti, miksi kuka kyttäisi puolisonsa puheluita tai tekstiviestejä?
      Jos et luota kumppaniisi, niin eroa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1050
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe