Epäluottamustako...

AnttuVeikko

Onko väärin jos nainen ihmettelee mistä sain whatsuppiin semmosen "korttipelisydämen" ? :) Rouva ihmetteli et olet varmaan käyttänyt semmoista jollekin toiselle naiselle, kun sanoin että oli hymiöiden alussa puhelimessa niin ei voi olla jos ei ole laittanyt jollekin tota hymiöö...

Toinen on että rouva ihmettelee miten ehdin kattoon puhelimen whatsuppia ja skype messengeria pari kertaa päivässä että varmaankin mulla on joku toinen, rouva on siis töissä, ja mä ollut muutaman kk kokoaika töissä. Ollaan ihan aikuisia siis, yli kolmikymppisiä.

Suhteen pelisääntöjä ei ehkä tehty alunperin tarpeeks selviks siitäkö epäluottamus, tähän saa kommentoida kaikki............. pari vuotta asuttu yhdessä... mites muilla menee....?

7

979

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • somevainainen

      Ai ootte jo kolmikymppisiä. No huh. Eipä siltä vaikuta.
      Onko sun naisella joku näköpuhelin, vai mistä se tietää että sä työpäiväsi aikana käyt whatupissa ja messengerissä?
      Mitä hittoo sä somessa työaikana teet, vai kuuluuko se sun toimenkuvaas?

      Toisekseen nää hymiöt ja niiden ilmestyminen sun ruudulle.
      Riippuu ihan siitä valehteletko naisellesi asioista vai et. Yleensä parisuhteessa riittää kun kertoo toiselle totuuden eikä vikittele muita.
      Jos valehtelet, mietipä mieluummin, miksi käyttäydyt naistasi kohtaan huonosti!

    • 98761

      Naiskumppani on ahkera näpyttelijä eikä sitten kiinnosta pätkääkään vaikka olis johonkin mieheenkin yhteydessä. Mua ei noi jutut huvita. Jos "jakaa" muille jakakoot enhän minä naiskumppania omista enkä hänen "tavaraansa".

    • aivanälyvapaata

      Ihan sairasta, eroa ko. ihmisestä heti, jos sillä ei ole muuta elämää kuin kytätä puhelintasi ja elämänsä keskittyy siihen, että koettaa vaan narauttaa sut jostain olemattomasta. Ihmisistä on tullut hulluja puhelintensa kera, toista se oli ennen kun ei ollut puhelimia.

    • 74856321

      Puhelimeen näppäinlukko eikä koodia vaimolle. Ei kummallakaan puolisolla ole oikeutta toistenne kännyköihin, lompakoihin ym. henkilökohtaiseen omaisuuteen.
      Jos ei kestä sitä ettei pääse toisen kännykkää käyttämään niin sou. Ei tariikkaan. Ja jos siitä tulee mustasukkaiseksi, niin sitten on korvienvälissä vikaa.

      • Nämätarkeimmät

        Aina pitää muistaa että kaikki ihmiset eivät ole uskollisia eivätkä rehellisiä. Avoimuus on suhteessa se juttu mikä lisää luottamusta. Ei salailu ja vähättely.


      • Olipas typerä neuvo. Sehän on kyllä yleensä just toisin päin,siis NORMAALI suhteissa, kännykkää ja konetta jne voi lainata milloin vain koska eihän siellä ole mitään salattavaa,eihän kulta?;) Vaikka "kyttääjät" ei nyt hirveän kivoja ole niin heittäisin mäkeen tyypit jotka rupeavat lukitsemaan luureja ja vaihtamaan salasanoja. Tollaset umpikireät piilottelijat,omista "rajoista" vinkujat ja omien kännyköiden jemmaajat ovat epäilyttäviä.


    • eituttutilanneminulle

      Eipä ole tarvinnut miehen kännykkää ikinä tutkia eikä lainata. En ole sekuntiakaan miettinyt kenen kanssa mies viestittelee vai viestitteleekö ollenkaan kenellekään.
      Joten en ymmärrä ollenkaan tämän aloituksen ongelmaa.

      Siis oikeasti, miksi kuka kyttäisi puolisonsa puheluita tai tekstiviestejä?
      Jos et luota kumppaniisi, niin eroa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      246
      3439
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      132
      2509
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      15
      1995
    4. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      225
      1862
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      343
      1797
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1418
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1384
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1130
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      102
      1098
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      65
      1093
    Aihe