Jätin sut eilen, koska oli pakko

AhdistunutAatu

Jouduin jättämään sut eilen. En voinut enää olla siinä tilanteessa. Halusin rakastaa sua, mutta tuntui että tukehdun. En tiennyt, mitä siinä olisi muuta voinut tehdä. Tarvitsin kunnolla etäisyyttä ja tilaa. Koko se tilanne ahdisti ja paino. En voinut olla normaalisti oma itseni. Tilanne paisu ja paino niin pahasti, etten edes kaikkea osannut sanoiksi pukea. Toivon, että joskus vielä nähdään paremmissa merkeissä. En haluaisi sanoa sulle hyvästi vaan näkemiin. Toivon, että sulla ois kaikki hyvin ja jaksaisit nyt. Rakastan sua E.

-T

1

581

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkeahyvääelämääsi

      Onpa hienoa, että vihdoin viimein ymmärsit T päästää irti täälläkin palstalla. Onhan tuosta kohta pari vuosikymmentä, kun itse lähdin suhteestamme, jossa tunteeni kuolivat tyystin sinuun omien kipuilujesi vuoksi. Itseään pitää oppia rakastamaan ensin sopivissa määrin, että voi rakastaa muita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2435
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2017
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      102
      1256
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1022
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      94
      937
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      867
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      755
    8. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      748
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      695
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      608
    Aihe