Jätin sut eilen, koska oli pakko

AhdistunutAatu

Jouduin jättämään sut eilen. En voinut enää olla siinä tilanteessa. Halusin rakastaa sua, mutta tuntui että tukehdun. En tiennyt, mitä siinä olisi muuta voinut tehdä. Tarvitsin kunnolla etäisyyttä ja tilaa. Koko se tilanne ahdisti ja paino. En voinut olla normaalisti oma itseni. Tilanne paisu ja paino niin pahasti, etten edes kaikkea osannut sanoiksi pukea. Toivon, että joskus vielä nähdään paremmissa merkeissä. En haluaisi sanoa sulle hyvästi vaan näkemiin. Toivon, että sulla ois kaikki hyvin ja jaksaisit nyt. Rakastan sua E.

-T

1

582

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkeahyvääelämääsi

      Onpa hienoa, että vihdoin viimein ymmärsit T päästää irti täälläkin palstalla. Onhan tuosta kohta pari vuosikymmentä, kun itse lähdin suhteestamme, jossa tunteeni kuolivat tyystin sinuun omien kipuilujesi vuoksi. Itseään pitää oppia rakastamaan ensin sopivissa määrin, että voi rakastaa muita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe