Mikähän näitä hiuksia nyt vaivaa?

Mulla on ollu aina tosi pörröset hiukset mut nyt se on kyllä jo ruvennu häiritsemään. En tiedä onko tää kuivuutta vai mitä mut mun hiukset on karheet, elottoman näköiset ja TODELLA pörröiset hiukset. En kehtaa pitää hiuksia missään auki kun sojottaa joka suuntaan. Aamulla kun harjaan hiukset ihan ok näköset, sitten kun päätä vähän kääntää ni eikös ne jo ole taas ihan pörröiset. Onko tää kuivuutta vai mikä ongelma. Oon kokeillu tosi monia eri tuotteita viimeisimpänä ostona oli gh:n sinisessä isossa purkissa oleva moistire drench shampoo jonka pitäisi kosteuttaa hiuksia, ekan käyttökerran jälkeen oli pehmeemmät ja siedettävämmät mutta tokan kerran jälkeen taas ennallaan. Edes tuo miroccanoil josta maksoin n 60€ ja jota oli hehkutettu niin paljon ei auttanut. Mitä teen? Kyllä olen menossa kampaajalle kysymään neuvoa mutta onko kellään antaa mitään vinkkejä miten tuosta pörröisyydestä pääsee eroon?

5

657

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niiskuneidin

      selvityssuihketta vaan kuiviin hiuksiin niin helpottaa.

    • Gnld

      Suorista ja hyvä lämpösuihke alle.

    • Entinenpörröpää

      Hei, itse löysin hiljattain luonnonkosmetiikan hiushoidon. Santen Shine Conditioner. Tukkani on aivan erilainen, kuin viikko sitten. olen käyttänyt nyt 3 kertaa.
      loistava tuote, ainakin mun pörröpäälle.
      Tämä on ns.luonnon kosmetiikkaa, eli Ruohonjuuren tai muun luontaistuotekaupan tuote. Hinta vähän alle 15.

    • stylisti

      Leikkauta sun hiukset ihan lyhyeksi

    • Pörrö

      Kannattaa ottaa käyttöön jätettävät hoitoaineet ja jos asia häiritsee sua erittäin paljo nii sitte on näitä kaike maailma keratiini hoitoja jokka poistaa sen pörröisyyde ja hoitaa hiuksia

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      55
      1206
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      91
      1179
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1040
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      878
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      793
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      768
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      722
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      12
      707
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      619
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      603
    Aihe