Läskimissit

Voiko miehelle suurempi pettymys ollakkaan kun naamakuvaltaan sievä ja itseään vähän pyöreäksi kuvaillut nainen osoittautuu läskimissiksi.
Mies on sentään nähnyt hirveän vaivan rakkaudentunnustuksineen ja muune diibadaapoineen että pääsisi treffeille ja saisi kerrankin pesää.
Ja siteen nainen onkinkin kuin viikon laiturin alla turvonnut raato.
Jotain rajaa valehtelulle..
241554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Entä jos ottaisit projektiksi läskimissin laihduttamisen ja saisit siitä ihanan normaalipainoisen naisen? Siis jos nainen on samaa mieltä ja lähtee teidän yhteiseen projektiin elämänkumppaniksi?

Oon vähän samaa miettinyt kivannäköisten pullukkamiesten kanssa.

Kun oikealla tavalla asian esittää, niin varmasti arvostaa ajatusta. Eikä tarvitse pohtia onko yhteistä tekemistä, koska rasvassulatuksessa sitä riittää. Siinä samassa omakin kunto kohenee.

T: nainen normaalilla painolla

Äänestä

Naisten tuunattuun pelkkään kasvo kuvaan ei kannata koskaan luottaa. Vaatikaa aina kokovartalo kuvaa nähtävälle ennen treffejä..
Siellä meinaan ihan oikeasti saattaa tulla yllätyksiä.

1Äänestä

Voi helvetti teidän järjenjuoksua miehet. Noin törkeesti kommentoivat apinat joutaakin olemaan yksin. Jos itse täyttäisitte nuo kriteerit, ette roikkuisi treffipalstoilla kyttäämässä naisten painoa ja naamakuvia.

1Äänestä

Läskipätkäkaljut etsii 30v nuorempia naisia treffipalstoilta

1Äänestä
  • aurinkorannasta joku mies saa vielä hyvän vaimon, hehheh. On hyvä että kirjoitukset jää tänne niin ne näkee täältä vielä vuosien päästäkin.

    Äänestä

Samaa mieltä miehistä niitä pallomahoja riittää..eikä mielellään näytetä,sitä kroppakuvaa..Itse urheilen paljon ja olen timmi mimmi. Huvittaa jotkin miehet,kun eivät näe totuutta itsessään ja,se teevati päälaella..sitten on pokkaa vaatia timmiä.naista. Suhteellisuuden taju näiltä pallomahoilta puuttuu,kun etsitään 30v nuorenpaa naista..juu voin sanoa,ettei onnistu,kun niitä NUORIA JA KOMEITAKIN MIEHIÄ TARJOLLA.

2Äänestä
  • ne on pedot, viisi vuotta sama kuva

    Äänestä

  • No mikä ongelma sulla sitten kun otat nuoren ja komean? Ja miehiltä voi myös aina kysyä painon tai vaikka kuvaa mahasta. Me ollaan valmiita laittamaan itsemme likoon löytääksemme naisen

    Äänestä

Miten pitäisi käyttäytyä kun treffeille pamahtaa yli satakiloinen itseään söpöksi kutsuva paksukainen. Moni mies katoaa vessareissulla ikkunan kautta mutta minä kyselen naiselta hieman hänen varallisuudestaan ja jos se natsaa saatan rakastuakin. Ainakin jos on treffeillä kova darra.

Äänestä

Kuha on tiukka vittu.

Äänestä

Juu juu kyllä ne tavis tantat kehuu itseään seksikkäiksi mutta paidan alla on 30 kg liikaa ja miehen pitää olla pitkä urheilullinen seiväshyppääjä.

Äänestä

Köyhä lihava nainen on vaikea tapaus. Sellainen jää usein roikkumaan seksin jälkeen. Miehen pitää olla rivakka otteissaan deittimarkkinoilla.
Ja varoa puumia.

Äänestä
  • Mitä tarkoitat tuolla ”jää roikkumaan seksin jälkeen”?
    Särähti kovasti korvaan.

    Itse siis olen kivannnäköinen, hoikka ja hyvin toimeentuleva.
    Olisi kyllä masentavaa kohdata tositarkoituksella oleva mies, jonka mielestä nainen jää roikkumaan ja vieläpä seksin jälkeen. Juuri tästä syystä katson tarkkaan kenelle annan.

    1Äänestä

  • Tunnustit juuri antavasi vain sille Jännämiehelle, joka ei jää roikkumaan vaan kiirehtii seuraavan kaltaisesi luo. Eli kaikki menee sinullakin just niinkuin me ätmit ollaan analysoitu koko ajan. Ja mistä sinä ja kaltaisesi meitä morkkaatte, kun olemme tuon huomanneet. MOT.

    Äänestä

Kyllä minä niin mieleni pahoitan, jos en saa kikkelinkuvaa.

Tarkka mitta myös mukaan, pojaaaat...

1Äänestä
  • Kerro osoitteesi niin lähetän. Jos mahtuu kuvaan...

    Äänestä

Juu samaa mieltä. Melkoisia syöttöporsaita vaan tarjolla. Kuvissa on posket lomolla ja huulet törröllään, et näyttäis kasvot kapeammilta, mutta todellisuudessa onkin sit ryhävalas. Kerrotaan, et on isot tissit, mutta tissinalunen onkin sit ainoa iso asia muijassa. Hirveä pelastusrengas vyötäröllä, surullista. Urheilullisuus on pelkästään jumppatrikoiden omistamista ja niiden käyttämistä 24/7 joka paikassa, kun ne on ainoat jotka venyy tarpeeksi päälle.
Ja miksi niillä sioilla on ne tekoripsetkin vielä!? Hirveät tummat silmänaluset ja punoittavat silmät, kun on liimattu karvoja kiinni. Ei ne teistä tee yhtään ihmisen näköisiä, uskokaa pois!
Mä lähden heti pois treffeillä jos huomaan, että vastassa on joku ylipainoinen kotipossu. En tuhlaa aikaani edes säälipanoon.

Äänestä
  • Ehkä teikänkin kannattaisi puntata eikä harrastaa jotain neitihipsuttelua jos olet mukamas urheilullinen, että saisit testoa niin munakin seisoisi, ei siinä silloin katsota jotain tekoripsejä jos saa römpsää ja testot virtaa suonissa.

    Äänestä

  • Aika säälittävä saa olla, jos syöttöpossukin kelpaa patjaksi paremman puutteessa.

    Äänestä

Minä olen taipunut aina säälipanoon. Onhan possuillakin tunteet.

Äänestä

Todellisuudessa nämä salilla trimmatut puumat ovat ihransa lisäki kadottaneet huumorintajunsa.

Äänestä

Aikuiset miehet, hävetkää. Nimittelyt "ryhävalas", "läskimissi" yms. eivät kuulu aikuisen eikä fiksun ihmisen sanavarastoon. Luulin, että moinen ilkkuminen on tarhaikäisten ymmärtämättömyyttä. Ja treffit ovat eri asia kuin panokeikka. Ne panot löytyvät toisilta sivustoilta. Katseltuani treffien profiileja ymmärtääkseni paremmin tätä pilkkaamista, huomasin ettei monella miehellä tunnu olevan minkäänlaista käsitystä norminaisen painosta. Kun ihannekumppani on 170-180 cm pitkä, painoltaan 65-75kg ja ruumiinrakenteeltaan pyöreähkö. Ei löydy noilla mitoilla pyöreähköä naista, vaikka miten päin mittaisi. Eli nainen joutuu tulkitsemaan itse "pyöreähkö" sanan merkityksen tällaiselle profiililla.

Joten ällöttävät äijät, miksette kirjoita profiiliinne:
- ei lihavia
- treffeillä pitää saada pesää
Ei tulisi mitään turhia väärinkäsityksiä. Tosin ei taitaisi tulla treffejäkään.....

Yhtä hyvin naiset voisivat profiilissaan ilmoittaa:
- ei kaljamahaisille
- ei kaljuuntuville
- ei 30-v vanhemmille
- ei pelkille panomiehille
- ei idiooteille ym.ym.

Mutta naiset ovat keskimäärin hyväntahtoisempia, eivät halua loukata toista ehdoin tahdoin. Miettikääpä miltä naisesta tuntuu, kun hänet lokeroidaan yleisesti nimikkeellä ryhävalas. Se nainen ei mene toisille treffeille ikinä, ei vaikka laihduttaisi missimittoihin. Tuollainen kolahtaa liian kovaa ja sen seuraukset ovat hyvinkin pitkät. Joten miksi haukutte lihavia naisia, tuskin he ovat teille mitään pahaa tehneet. Hyviä käytöstapoja kannattaisi vaalia

Meitä ihmisiä on monenlaisia, on lihavia ja laihoja, tyhmiä ja älykkäitä, jalattomia ja kädettömiä, pervoja ja asiallisia ym ym. Miksi lihavat naiset eivät pilkkaa teitä älykääpiöitä täällä suureen ääneen? Ovat näköjään fiksumpia ja empaattisempia ihmisiä. Ei lihavuus ole aina pahe, se voi johtua mm. sairauteen annetun kortisonin käytöstä, masennuksesta, kilpirauhasen vajaatoiminnasta ja monista muista seikoista. Eivät nämä ole pilkan aiheita. Ja joku tykkää, jokaiselle on aina joku. Suuri osa suomalaisista lihavista ihmisistä on naimisissa, ilman aiettakaan erota. Millä sen selität, jos sinulle ei sellainen ihminen kelpaa edes parin tunnin treffeille? Ehkä nuo ihmiset tietävät jotain, mitä sinä et.

Se kilojen merkitys vähenee iän lisääntyessä. Ja ihminen, jolla on sydän puhdasta kultaa, nousee arvoon arvaamattomaan. Kaikkine ulkoisine puutteineen, jos niitä on.

On minuakin pilkattu. Eräs mies pilkkasi ikääni viime viikolla, vanha akka. Ei treffeillä, vaan ihan kaupan kassajonossa, jossa en antanut hänen etuilla. Totesin vain, että perässä tulet sinäkin, niin iässä kuin tässä jonossakin. Aivan uskomatonta, että ihmisen ikäkin on pilkan kohde. E-i ymmärretä iän tuomaa viisautta ja elämänkokemusta. Ja jokainen vanhenee väistämättä, vaikka kuinka nuorekkaita ollaan, joka iikalla napsahtaa vuosi lisää yhtä usein kuin naapurin vanhalla akalla.

Kaikki sympatiani on lihavien ynnä muista syistä pilkattujen ihmisten puolella. Mutta en pysty korjaamaan niitä isoja murheita, joita tällaiset pilkkaviestit tuovat

2Äänestä

Se että "naiset on keskimäärin hyväntahtoisempia" on suurinta bullshittiä mitä olen kuullut aikoihin.
Naiset on katalampia, ahneempia, kovempia hyväksikäyttäjiä ja ulkonäköön tuijottajia kuin miehet. Lisäksi naiset osaavat hyväksikäyttää heikkouttaan miestä vastaan erossa väittämällä usein miestä väkivaltaiseksi saaden näin aiheetta ympäristön sympatiat puolelleen.
Lyhyesti sanottuna vanhempi puuma on täysin hyödytön ja turha hyödyke yhteiskunnalle ja ympäristölle.
Lihava puuma on tuo potenssiin kaksi.
Mikä yhteiskunnassa on mennyt vikaan kun suomalaisesta naisesta on kasvanut kaltaisensa ympäristöjäte?

Äänestä
  • Ite oot :-D

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


drphili kirjoitti:

Voiko miehelle suurempi pettymys ollakkaan kun naamakuvaltaan sievä ja itseään vähän pyöreäksi kuvaillut nainen osoittautuu läskimissiksi.
Mies on sentään nähnyt hirveän vaivan rakkaudentunnustuksineen ja muune diibadaapoineen että pääsisi treffeille ja saisi kerrankin pesää.
Ja siteen nainen onkinkin kuin viikon laiturin alla turvonnut raato.
Jotain rajaa valehtelulle..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu