uuden fiestan kokemukset

Onko jollain kokemusta uuden korimallin fiestasta? Lähinnä kiinnostaa maantieajo (kehuttiin tm:ssä) ja kestävyys/viat/kulutus ?
4738
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ford on tainnut viime vuosina rajusti petratata autojen luotettavuutta. Ajettavuushan niissä on ollut kunnossa jo vuosien ajan. Taitaa olla hyvä valinta!

Äänestä

-03 fiestalla ajellut jo pian pari vuotta ihan hyvä ja tilava pikkuauto, jolla voi mennä maantiellekin. Ei ole vielä ollut vikoja perushullot tehty merkkiliikkeessä. Kulutus maantiellä 5 litran pintaan kaupunkiajelu jotakin 7 paikkeilla tämä 1,4 koneella. Ei vuoda vetarit eikä ovet ole ruostuneet niinkuin isommissa fodeissa huhun mukaan on? 1,3 koneella oleva tuntui aikanaan koeajossa melko laiskalta? Tämä pykälää isompi on hyvä.

Äänestä
  • Focuksen aikaisempi malli ruostuu ovien saumoista, jos on ruostuakseen. Ei mikään mukava juttu, kun eletään kuitenkin vuotta 2005.

    Äänestä

  • mikki kirjoitti:

    Focuksen aikaisempi malli ruostuu ovien saumoista, jos on ruostuakseen. Ei mikään mukava juttu, kun eletään kuitenkin vuotta 2005.

    Kaveri osti Focuksen n.1.5v sitten ja takaovi ruostu pahemmankerran alalaidasta, meni takuuseen. En tiedä onliko takuu edes voimassa, mut vaihtoivat oven kuitenkin. Vetari ongelmaa ei toistasex ole ilmaantunut. 05. malleissa ongelmat pitäs olla korjattu...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juupaseipäs kirjoitti:

Onko jollain kokemusta uuden korimallin fiestasta? Lähinnä kiinnostaa maantieajo (kehuttiin tm:ssä) ja kestävyys/viat/kulutus ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu