Ekstra terveysturvan hyödyt

Soutulahti

Palvelin kolmisen vuotta pikkufirmassa jolla oli Ekstra terveysturva . Sain käsityksen että onpa hienoa huolenpitoa kun postissa tuli op:n kiiltävä pleksikin. Mutta jos olisin tiennyt että kolmen pohjolasairaalassa käväisyn hinnaksi tulee 139 euroa omavastuuta olisin mennyt huutaen kunna(o)lliselle.

5

8032

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihemeellistä

      Meillä sopimuksessa lukee että omavastuu / vakuutettu / vuosi on 100 euroa.

    • Mikko87458

      OP terveysvakuutukset on huijausta, kun oikeasti tarvit jotain, joudut maksamaan itse. Työnantajia houkutellaan halvoin hinnoin, mutta ehdoissa on sellaisia poikkeuksia, että esim. fysioterapiaa ei pääosin korvata.

      • Anonyymi

        Tämä riippuu terveys turvan " tasosta" Perus. laaja , extra ja super. Meillä käytössä Extra ja mikään lääkärissä käynti ei maksa euroakaan, ja yleisesti ainakin yksityisillä veloitus menee suoraan eli ei tarvitse itse edes hakea, kunhan näyttää tiskilä kortin


      • Anonyymi

        Ihan Mikko heität omiasi.


    • Anonyymi

      Yleisesti ottaen muistakaa, että tämä soomi24-keskustelupalsta. En tämän perusteella tekisi mitään päätöksiä, esim. "Mikko" huutelee mitä huutelee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      192
      1331
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1148
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      870
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      864
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      790
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      745
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      712
    8. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      689
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      667
    Aihe