Vanhan ajan lentopäivät kauhavalla 7.7 .2018

10225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Miksihän pitää aina nämä vähät tapahtumat sattua näin päällekkäin, nuo lentopäivät vie kyllä näyttävyydellään ja mielenkiintoisuudellaan väen rokulipäiviltä... Sen verran pitäisi pystyä maakunnassa tekemään yhteistyötä jotta kansalle ja kauppiaille olisi tasaisesti leipää ja sirkushuveja.

Äänestä

Mitä säähän tulee,sittenkin tullee ihan kelpo kelit,lämmintä ja poutaa.
Ainakin jatkuva sade voisi karkottaa ihmisiä.
Suomessa on niin paljon kesätapahtumia että väkisin niitä on päällekkäin.

Toivottavasti tämä tapahtuma ottaa kunnolla ilmaa alleen ja saadaan uusi perinne etelä-pohjanmaalle.
Viime vuonna harmitti kun porukkaa oli paljon tienvarsilla katsomassa,se ei paljon järjestäjää lämmitä.

Äänestä
  • Tapahtuma pitäisi siirtää Seinäjoelle, niin ilmaiskatselu vähenisi ja tapahtuma olisi lähempänä suuria katsojamääriä.

    Äänestä

  • nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

    Tapahtuma pitäisi siirtää Seinäjoelle, niin ilmaiskatselu vähenisi ja tapahtuma olisi lähempänä suuria katsojamääriä.

    Kukaan ei lähde tuonne metsän keskelle mitään näytöksiä katsomaan.
    Seinäjoen kentän sais ennallistaa takaisin metsäksi.

    Äänestä

  • fdgfhfuhughhg kirjoitti:

    Kukaan ei lähde tuonne metsän keskelle mitään näytöksiä katsomaan.
    Seinäjoen kentän sais ennallistaa takaisin metsäksi.

    Sehän nähdään mikä kenttä metsittyy. Ähtärinkin kenttä on vilkkaampi kuin Menkijärvi. Kauhavalla kentälle keksitään jotain muuta käyttöä, että saadaan meteli loppumaan. https://www.youtube.com/watch?v=eJtTtoJElF4

    Äänestä

Tuloo,sinne kaikki.

Äänestä

Lentopäivät voisi järjestää Menkijärvellä, sopii vain viranomaisten kanssa että tien voi sulkea jolloin salakatselukin saadaan loppumaan.

Miksi pitäisi Seinäjoelle siirtää, nautitaan näistä maakunnan juhlista kun vielä muutamia ihmisiä on maakunnassa, parinkymmenen vuoden sisällä kuitenkin automaattisesti tyhjenee niin Kauhava kuin Alajärvikin Seinäjoen ympäristöön.

Äänestä

Menkijärven kenttä on mörön pyllyssä, ei sinne saada ravintoloita, torikauppiaita yms. oheistoimintaa kun ei ole sähköjä käytettäväksi eikä sinne kukaan osaa.

Kauhavalla on hyvä kenttä ja runsaasti ihmisiä ja palveluita käytettävissä sekä hyvä tieverkko suurien ihmisvirtojen liikkua.

Äänestä
  • Tiedoksesi sähköä saa helpolla. Mörönpyllynkin saa kirkkaaksi. Osaamine on helppoa jos osaa ajaa tietä pitkin. Omituisen vaike aasenne muuten sinulla.

    Äänestä

Kyllä menkijärvellä voi järjestää ihan kivoja tapahtumia kentällä. Toivotaan että saataisiin jotain lentotapahtumaa aikaiseksi sinne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Läheltähelppokäydä kirjoitti:

https://fi-fi.facebook.com/WanhanajanLento/
Hieno tapahtuma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu