Mistä voi lukea maahanmuuttajien myönteisiä kertomuksia suomalaisista? Onko tällä palstalla? Kiitollisuuteen luulisi olevan ainakin monella aihetta..
Maahanmuuttajien positiiviset tarinat?
saanenkysyä
9182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ne ovat täällä vain käymässä ja palaavat takaisin kun usa on pommittanut heidän kotimaansa demokraattisiksi. Venäjä tätä yrittää estää joka on paha. Yhdysvaltojen pommit ovat Jumalan papanoita.
Niinpä. Samanlaisia myönteisiä tarinoita odottelin silloin Göteborgissa meiltä 400.000 suomalaiselta Ruotsiin muuttaneeltakin ruotsalaisista. En ole vielä yhtään lukenut. "Kiitollisuuteen luulisi olevan ainakin monella aihetta.."
Onhan noita ollut, jossa kertoneet, että Ruotsi sentään antoi töitä ja elannon.
Mitä hienoa siinä muuten oli, että 400 000 vastuunpakoilijaa lähti hyödyttämään naapuria sen sijaan, että olisivat alkaneet rakentaa omaa maataan?
Taas vihervasemmistotrolli spammaa 400.00 - mielitarinaansa.
Jaa sinäkö tässä olet se vihervasemmistotrolli?
Suomessa kaikki hyvin, ketään ei saa syyttää ahdistelusta ja vainoamisesta.Suomi hyvvä maa.
Minä uskovainen. Minä tykätä maahamuuttajista. Minä käyttää huumeita. Minä saan paremmat tuet kun kantasuomalaisnen. Minä maahanmuuttaja mutta minua ei voi palauttaa, isä ja äiti antaisi piiskaa. Minua ei koske sote-uudistuksenne. Minua ei koske aktiivimalli. Minua ei koske lääkkeiden omavastuu. Suomityttö ja poika pitää minusta huolta. Minä elän kun kuningas ja minulla ei olla mistään puutetta, jos puutetta tulee niin sekin hoidetaan suvakki kukkahattutätien kanssa. Jos sattuisi että asumisen suhteen tulee ongelmia niin Suomen pääministeri luvannut luovuttaa asuntonsa minulle. Turha teidän on valittaa, tämä maa on paratiisi ja teillä hyvät ihmisiä ajattelevat päättäjä.
Kasva aikuiseksi!
Niin lapsihan se on, mutta on parta. Ja varmasti joka sana totta hänen kohdallaan.
Siinä yksi höynäytetty persu.
Tietysti lapsenusko on kaunista.
Uskoit varmaan Lauran satuilun "sylkijästäkin.