Ennen on on oltu asian ytimessä
http://www.doria.fi/handle/10024/85742
http://www.doria.fi/handle/10024/85742
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En seurannut linkkiä, mutta tässä on minun käsikirjani lyhykäisyydessään: "Älä kuvittele, että parisuhteessa olisi kivaa. Pariutuessaan ihminen vain vaihtaa yksinäisyyden raastavat ongelmat yhteisyyden raastaviin ongelmiin. Kun tämän tajuat katkeruutesi keskellä, olet ehkä armollisempi puolisollesi, jolla on ihan yhtä paha olo."
Niinpä, olisiko kuitenkin kannattanut?
Tässä kukaan mitään katkera ole.
Tuollainen olettelu on aika ihmeellistä meneppäs takaisin vain sinne peilisi eteen ja lopeta olettelu ja katso että miten katkeroitunut itse olet
jos joku saattaa olla erimieltä leimaatko sen heti katkeruudeksi? Ja tässä tapauksessa kun ei edes olla erimieltä joskaan ei edes samaakaan mieltä.