brazilian bikinit

Calzedonia

Olen n. 40 v hyvä kroppainen nainen ja tykkään brazilian- stringmallisista bikineistä. Peppu tulee hyvin näkyviin. Esim Italiassa ne ovat suurimmalla osalla naisista. Eikö täällä Suomessakin jo olisi aika siirtyä EU-aikaan eikä elää junnillassa ? Samalla saisimme virtaa miehiimme.
T: Calzedonia nainen

3

453

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yyteriin

      Kanssasi samaa mieltä. Läpättämät mummomalliset alaosat näyttävät ruumilta. Brazilian bikinit tuo pepun hyvin esille ja jos rohkeus riittää niin stringit on todella kauniit.

    • miesnäkökulma

      Tämä mannermainen tapa on mielenkiintoinen aluevaltaus. Ei ehkä sovi käytettäväksi lesta-alueella, ettei mene rannalla olijoiden välipalat väärään kurkkuun tai estää miehiä nousemasta seisaalleen.
      Viittaan myös uimavalvojien linjanvetoon 17.8.-18 lehdissä, missä on ok. että nainen ottaa aurinkoa vatsallaan tai selällään ilman ylä osaa, mutta kun hän nousee seisaalleen, niin se onkin säädytöntä.
      Tilanne muuttuu kuitenkin sallituksi kun uimavalvoja poistuu klo 19 aikaan, joten sen jälkeen saa kirmailla vähissä vaatteissa ja käydä yöllä jopa perinteisellä naku-uinnilla.
      Jos joku on vähissä vaatteissa niin eihän se ole keneltäkään pois vaan pikemminkin ilo silmälle.
      Täytyy tietysti ei pidä tehdä mitään provosoivia temppuja.

    • Kuolonkorinat

      Minä ole 50-vuotias paksu ja löysäperseinen.
      Kokeilin näitä naruhousuja ja yksi mies meinasi tukehtua tuoreeseen kampaviineriin.
      Sen koommin en ole naruhousuja harrastanut enkä harrasta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      323
      8991
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      83
      5548
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      324
      5032
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      70
      3490
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2942
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      57
      2329
    7. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2302
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2228
    9. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2186
    10. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      2083
    Aihe