Miten voi tehdä asian helpoksi ?

mustikoita

Olen kuntoradalla sauvakävelijä ja olen useasti törmännyt mieheen jonka kanssa olemme jutelleet ja aina joku kerta jotakin heitelleet juttua kun ohi menemme toisistamme. Ja tulemme polulla aina vastaan. Tiedän hänen nimensä ja ikänsä ja olemme samanikäisiä noin mä vanhempi muutaman vuoden.
Sitten tässä kesäkuun aikana innostuin hänestä niin, että laitoin hänelle tekstarin, että lähtisikö kahville ? mutta vastausta ei kuulunut vieläkään ja sitten näin hänet taas kuntoradalla niin selitin hänelle asian. Mutta oishan hän voinnut siinä jo vastata lähteäkö vai ei ? mutta en ole saannut mitään vastausta ja eilenkin tuli vastaan ja moikattiin ! tuli toisen kierroksen vastaan mutta olin mustikoita siinä poimimassa muutamia suuhuni kun hän kysyi, että ovatko nuo jo kypsiä.
Ihmettelen, tuota miksi ei kahville lähtenyt ja selitin myös silloin hänelle, että eihän tuon mitää tarvitse olla ... mutta minulle naiselle tuo on tyly juttu olla lähtemättä edes kahville kun sillä ei ns. voi olla syytä miksi ei lähtisi ?
Mitä teen ? Nyt kyllä olen antanut olla herran omissa oloissan ja olen aika ahvistunut hänestä kun nään sen _ _ _ _ pään .

7

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kopotitikoo

      Lottoan, että kyseessä on varattu ihminen. Tällöin minäkään en tee minkäänlaista vastakaikua toiselle. Vaikka kyse on vain kahvikutsusta, niin toinen osapuoli helposti pitää sitä myöntymisen merkkinä toisen ihmisen "kosiskelulle."
      Ja koska ette ole kavereita vaan hyvänpäivän tuttuja, ei hän ole velvollinen sinulle tilittämään, miksei kahville lähde.
      Ota vinkistä vaariin ja anna olla, etsi uusi kohde.

    • mietinäitäkin

      Ootko varma että tekstari on edes mennyt perille? Itselläkin aikoinaan pitkän aikaa löytyi nimellä puhellinumero,joka ei enää ollut käytössä :D tai ede oikealle henkilölle -samannimisiä kun usein sattuu olemaan. Tai se puhellinnumero on henkilön nimellä,mutta käyttäjä on joku muu -esim. oma lapsi, vaimo tai mummo. Näin omassa lähipiirissä ollut joskus.

      Ota asia puheeksi naamatusten, jos se kerta vaivaa. Aikunen ihminen :D

    • kuppeltton

      Aijoo oot ilemeisesti siis ottanu aisan naamatusten jo puheeksi :) hei kuules anna ukon mennä, se ehkä nyt aattelee et oot joku munahaukka. Usein myö miehet tykätään itse olla metsästäjänä :) itse pidän kyllä aloitteelisista naisista ja sytyn siitä.,mut ehkä tää herra ei.

      • ddkgy

        Lukemisen ymmärtäminen on kyllä kova sana..aikuiselle ihmiselle. Kaikki vaan ei osaa.


    • oppeliini1

      Mies saattaisi tehdä sinusta ilmoituksen jos jatkat hänen vainoamistaan!
      Vain jätä hänet rauhaan. Hänellä on vaimo ja liuta lapsia kotona odottamassa. Tuo kävelylenkki kenties on paikka jossa hän voi hetkisen olla yksin.
      Tai ehkä hänellä ei vielä ole perhettä, joka tapauksessa, vain jätä hänet rauhaan!

      • nojust

        Mitä sä oikein selittelet? Ei ole se vainoaminen kun hän kutsuu hänet kahville, mistä AP voi tietää onko aviossa ja lapsia ym???
        Jöstes sinunlaisia, kun kaikki on sitä mieltä, että anna olla ja äläkä puhuu, älä tee mitään, niin kohta ei ole yhtään pareja maailmassa ja maailma on sinkkuja täynnä.
        Miten norm ihmiset löytää kumppanin, kun ei edes jossain pururadalla voi keskustella ja kutsua kahville? Onko kalja-pub parempa paikka vai?


    • mietippä.tätä

      Ap, oletko pohtinut että jahtaamasi mies voi tietää että kirjoittelet Suomi24-sivustolle?

      Se voi laimentaa intoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      19
      2261
    2. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      56
      1864
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      178
      1513
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1493
    5. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      21
      1479
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      310
      1431
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1061
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      63
      1027
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      34
      1005
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      349
      894
    Aihe