Olen kuntoradalla sauvakävelijä ja olen useasti törmännyt mieheen jonka kanssa olemme jutelleet ja aina joku kerta jotakin heitelleet juttua kun ohi menemme toisistamme. Ja tulemme polulla aina vastaan. Tiedän hänen nimensä ja ikänsä ja olemme samanikäisiä noin mä vanhempi muutaman vuoden.
Sitten tässä kesäkuun aikana innostuin hänestä niin, että laitoin hänelle tekstarin, että lähtisikö kahville ? mutta vastausta ei kuulunut vieläkään ja sitten näin hänet taas kuntoradalla niin selitin hänelle asian. Mutta oishan hän voinnut siinä jo vastata lähteäkö vai ei ? mutta en ole saannut mitään vastausta ja eilenkin tuli vastaan ja moikattiin ! tuli toisen kierroksen vastaan mutta olin mustikoita siinä poimimassa muutamia suuhuni kun hän kysyi, että ovatko nuo jo kypsiä.
Ihmettelen, tuota miksi ei kahville lähtenyt ja selitin myös silloin hänelle, että eihän tuon mitää tarvitse olla ... mutta minulle naiselle tuo on tyly juttu olla lähtemättä edes kahville kun sillä ei ns. voi olla syytä miksi ei lähtisi ?
Mitä teen ? Nyt kyllä olen antanut olla herran omissa oloissan ja olen aika ahvistunut hänestä kun nään sen _ _ _ _ pään .
Miten voi tehdä asian helpoksi ?
7
457
Vastaukset 7
- Kopotitikoo
Lottoan, että kyseessä on varattu ihminen. Tällöin minäkään en tee minkäänlaista vastakaikua toiselle. Vaikka kyse on vain kahvikutsusta, niin toinen osapuoli helposti pitää sitä myöntymisen merkkinä toisen ihmisen "kosiskelulle."
Ja koska ette ole kavereita vaan hyvänpäivän tuttuja, ei hän ole velvollinen sinulle tilittämään, miksei kahville lähde.
Ota vinkistä vaariin ja anna olla, etsi uusi kohde. - mietinäitäkin
Ootko varma että tekstari on edes mennyt perille? Itselläkin aikoinaan pitkän aikaa löytyi nimellä puhellinumero,joka ei enää ollut käytössä :D tai ede oikealle henkilölle -samannimisiä kun usein sattuu olemaan. Tai se puhellinnumero on henkilön nimellä,mutta käyttäjä on joku muu -esim. oma lapsi, vaimo tai mummo. Näin omassa lähipiirissä ollut joskus.
Ota asia puheeksi naamatusten, jos se kerta vaivaa. Aikunen ihminen :D - kuppeltton
Aijoo oot ilemeisesti siis ottanu aisan naamatusten jo puheeksi :) hei kuules anna ukon mennä, se ehkä nyt aattelee et oot joku munahaukka. Usein myö miehet tykätään itse olla metsästäjänä :) itse pidän kyllä aloitteelisista naisista ja sytyn siitä.,mut ehkä tää herra ei.
- ddkgy
Lukemisen ymmärtäminen on kyllä kova sana..aikuiselle ihmiselle. Kaikki vaan ei osaa.
- oppeliini1
Mies saattaisi tehdä sinusta ilmoituksen jos jatkat hänen vainoamistaan!
Vain jätä hänet rauhaan. Hänellä on vaimo ja liuta lapsia kotona odottamassa. Tuo kävelylenkki kenties on paikka jossa hän voi hetkisen olla yksin.
Tai ehkä hänellä ei vielä ole perhettä, joka tapauksessa, vain jätä hänet rauhaan!- nojust
Mitä sä oikein selittelet? Ei ole se vainoaminen kun hän kutsuu hänet kahville, mistä AP voi tietää onko aviossa ja lapsia ym???
Jöstes sinunlaisia, kun kaikki on sitä mieltä, että anna olla ja äläkä puhuu, älä tee mitään, niin kohta ei ole yhtään pareja maailmassa ja maailma on sinkkuja täynnä.
Miten norm ihmiset löytää kumppanin, kun ei edes jossain pururadalla voi keskustella ja kutsua kahville? Onko kalja-pub parempa paikka vai?
- mietippä.tätä
Ap, oletko pohtinut että jahtaamasi mies voi tietää että kirjoittelet Suomi24-sivustolle?
Se voi laimentaa intoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1581493Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551073Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.183722- 43691
Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah209653Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen63615- 40556
Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on66506- 30474
Tulisitpa käymään joskus vielä
Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd23469- 31461
Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi25445Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi
Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.26440Yt:t kunnassa päättyi
Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul53437- 37432
Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal159429- 69421
- 19394
Valtiomies puhuu?
"Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. –77394- 6393