viestitellyt tai mitään muutakaan. Luultavasti en enää koskaan häntä enää näe, mutta toisaalta enpä tiedä olisiko enää mitään sanottavaakaan. Voiko näin käydä?Muita, jotka eivät ole toisesta kuulleet sen jälkeen kun he sanoivat, että se on loppu.
Mies lähti eikä
ole taakseen soittanut
71509
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voi tokkiisa! Kakskymmentä vuotta oltiin naimisissa. Viitisen vuotta sitten erottiin ja eukko muutti uusien "elämänarvojensa" perään toiselle paikkakunnalle enkä ole tuosta sen koommin kuullut. Eipä silti, ei ole väliksikään. Onneksi on pitänyt lapsiinsa yhteyttä. Nuorempi (täysi- ikäinen hänkin) asuu vielä mun luona.
Tsemppiä, usko parempaan huomiseen. Kyllä se tulee vaikka välillä koville ottaakin. Itse huomasin noin vuosi sitten, että menee jo päiviä, etten edes ajattele entistä saati ikävöi sitä. Nyt tuntuu jo hyvältä ja oikealta, että erottiin, kaksi toisistaan vieraantunutta ihmistä. Elämänarvomme olivat ajautuneet erisuuntiin vuosien saatossa. Itse en sitä nähnyt, kun katsoin liian läheltä ja "paremmasta" ei ollut tietoa; pelkäsin muutosta.
Kevät tulee, valo lisääntyy ja aurinko lämmittää sydäntäkin.
Itse lähdin yli kymmenen vuotta sitten ja sen koommin en ole exään ottanut yhteyttä. Yhden kerran olen ohimennen nähnyt ja senkin tajusin vasta jälkeenpäin kuka oli. Elämä exän kanssa ja ex itsessään ei todellakaan jaksa kiinnostaa sen jälkeen kun eroon pääsin.
Jos erotaan niin erotaan. Mitä sitä pohdit? Jos lapsia homma on tietty eri ja tottakai lapsista pitää ottaa vastuu. Vanhemmus ei katoa mihinkään eron myötä, muuttaa vaan muotoaan.
onnea sinulle ja kesä tulee...
Eikö se noin kuulu ollakkin.
Tuohan on ennenkuulumatonta. Vain mies voi tehdä noin. Todella järkyttävää. Kyllä sivistyneen ihmisen täytyy voida puhua kasvokkaine jos on ongelmia. En jaksa ymmärtää tuollaista pakenemista.
Ihminen joka ei uskalla kohdata vastoinkäymisiä ja tunnustaa omia virheitään, ei ole minkään arvoinen, ei ainakaan kypsä avioliittoon.
Naisella on oikeus korottaa ääntään ja huutaakin miehelle. Miehellä ei ole, kun heti aletaan pitää väkivaltaisena ja ties minä. Useat naiset mielellään riitelee julkisella paikalla ja testaa miehen pokkaa. Tässä vaiheessa fiksu mies häipyy vähin äänin eikä taakseen katso.
Mun "mies" lähti eilen myös päivällä eikä ole sen koommin kuulunut, ei edes lapsilleen ole vaivautunut soittamaan.. itse en häntä odota, mutta lasten puolesta vituttaa!