Hienoa nähdä aito valkoihoinen joukkue finaalissa Ranskan afrikkalaisia vastaan
Kroatia finaaliin ilman mustia
Whitepower
25556
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Osaisiko meidän oma Husu pelata jos laitettaisiin nappikset jalkaan?
Kyllä vaan.
Eurooppalainen Maa ! joukkue - ilman neekkereitä .
t.SipilänLapsenLapset
Alkaa olla viimeisiä pelejä, joissa pelaa täysin ylivertaisia valkoisia.Seuraavissa peleissä pelaavat vähäjärkiset käkkäräpää mulatit ja muu harmaa massa tylsää palloilua.
Englannin suvakkivalmentaja Gareth Southgate höpötti ennen ottelua, että nyt me on alettu pärjätä, kun tehtiin Englannin joukkueesta multikultturelli joukkue. Nimenomaan mustien tuomat nerokkaat peliratkaisut tuovat aivan uudenlaista älykkyyttä Englannin jalkapalloiluun, sönkötti Southgate.
Todellisuudessa Englannin neek-ereistä vain yksi ainoa, Jesse Lingard, sai yhden ainoan maalin aikaiseksi. Valkonaamat tekivät kaikki loput 12 maalia.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_FIFA_World_Cup_goalscorers#_England
Ei nyt heittäydytä rasistisiksi mutta laitoin saman merkille. Jotenkin juurikin englannin tummaihoiset floppasi pahasti. Lingardillakin oli maalipaikkoja vaikka muille jakaa tässäkin pelissä mutta kun ei niin ei. Harmi sillä itse toivoin brittien pääsevän pitkästä aikaa finaaliin.
Sterling juoksi päättömäst kui aropupu. Vauhtia kauhiast, mut ei pienintäkäs ajatust.
Kroatian voitosta on syytä iloita.
Kroatialle onnea! Englannin mustaturvat johdatti maan tappioon.
Kunpa tämä onnistuisi myös yleisurheilussa. USAn pikamatkojen ja pitkien matkojen afrikkalaiset pois. Ja koripallossa, jättipitkät pois. Ja pesäpallossa, kaikki itäsuomalaiset pois. Ja vormuloissa ja ampumahiihdossa, kaikki itäisten kansojen suomalaisugrilaiset pois. Ja ylipäänsä urheilussa, kaikki köyhät pois. Hyväksymme ainoastaan kouluja käymättömät kela-kaltaisia tukea saavat 20-30 -vuotiaat valkoiset miehet ja naiset. Suomen maakunnista ja lähiöistä. Ja todetusti työtä tekemättömät.
Nyt ei sarkasmi oikein irronnut.
Ei jatkoon...
Olin aiemmin Englannin puolella futiksessa, mutta kun alkoivat erota EU:sta, vaihdoin suosikin Unionin maahan.
Ei ole Kroatiassa yhtään Finnlaysonia tai Fazeria...
Saariapinat ulkona - hienoa!
Jo kauan sitten pisti silmääni mustien tapa rynnätä tilanteisiin. Siitä on varmasti hyötyä maalin edustalla, mutta yleisesti ottaen varoituksen rajamailla ryntäily on ikävää seurattavaa. Joukkuepeli kärsii.
Älykäs ja puhtaan valkoinen Kroatian joukkue. Toivottavasti voittatte ugala bugala ranskan 6-0
Jalkapallo yleensäkin murskaa myytin että mustaihoiset olisivat parempia urheilussa. Jos valkoiset vain viitsivät jotain lajia harrastaa he yleensä ovat siinä parhaita. Varsinkin sellaisissa lajeissa joissa pitää toimi osana organisaatiota ja ajatella järkevästi ja hahmottaa tila.
Paitsi että Ranska voittaa mestaruuden.
Ranskalaiset syö banaaneja hävityn finaalin jälkeen.
Ylivoimainen enemmistö eurooppalaisista toivoo Kroatian voittoa. Sama Etelä-Amerikassa. Kroatiaa pidetään yleisesti taitojalkapallojoukkueena. Ranskan joukkue on etupäässä lihasmassapalloilua.
Belgiankin pronssin takuumiehet olivat valkoihoisia.
Totta, esim. avausmaaliin upean pystysyötön antanut Romelu Lukaku, joka teki kisoissa vain neljä maalia.
Tänään valkoista rotua ylväästi edustavat Kroatialaiset voittaa maailmanmestaruuden.
Se on väärin, VÄÄRIN! Kaikilla pitää olla oikeus urheilla ja pelata! Tää on niin RASISMIA!
Olen jo varannut pöydän ranskalaisesta ravintolasta. Arvostan suuresti monikulttuurisuutta, ja minusta on hienoa että valkoiset edes yrittävät, edes jossain lajissa, pärjätä mustille.
Ei kroatit ja ylipäätään itä-eurooppalaiset mitään valkoihoisia ole, mitä lie slaavilaisia apinoita.