Femakkohuorien aikaansaama tilanne Suomessa;

https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/harri-paatti-kertoa-julkisesti-vaikeasta-vaietusta-aiheesta-pahinta-on-vahattely-ja-jatkuva-hylkaamisella-uhkaaminen/6990238#gs.kgANUno

Kaikki rikokset paljastuvat.

Tuohon auttaa vain se että mies näyttää kaapin paikan tuollaisille huorille.

SIINÄ SE.

Feministihuora uskoo vain voimaa, valitettavasti.
3209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Feministi uskoo vain voimaa.

No mistäpä luulet management by perkeleen olevan syntyisin? Se on ikiaikainen asenne, jolla on pidetty suomalaiset naiset aisoissa. Jos ei ole täysin onnistunut niin on menty huoriin. Voinee suositella edelleen, kumpaakin.

Nimittäin jos naisen muut temput eivät onnistu niin kaverinsa supattaa jossain vaiheessa litran mitan korvaan, että huuda vaan koko ajan niin kyllä se mies siitä antaa periksi. Silloin on hyvä jos voit edes karjua lujempaa, jos muuta et keksi (itse kuitenkin suosittelen 10 litraa kylmää vettä naisen niskaan).

Tuossa MTV:n jutussahan nainen petasi asiaa ensin uhriutumalla ja kertomalla ah, niin dramaattisia asioita elämästään. Kun miehen white knight -suojeluvaisto oli saatu aktivoitua, voitiin siirtyä seuraavaan vaiheeseen, jossa ensin huudetaan ja ollaan väkivaltaisia ja seuraavassa hetkessä tiristetään kyyneleitä alahuuli väristen. Onhan noita samanlaisia miehiäkin yllin kyllin. Mikä tahansa keino kelpaa.

Äänestä

Minäkin sain kokea parisuhteeni aikana yhtä ja toista. Potkuja munille, nyrkiniskuja naamaan, veitsestä rintaan (onneksi pysähtyi luuhun), räkimistä naamalle, nyrkistä leukaan, niin että otin lukua, pettämisuhkailua, jättämisuhkailua... ja lopultahan kanttura alkoi käydä suihkun ja meikkausten kautta "lenkillä". Sitä on moni ihmetelly, miten kestin yli 20 vuotta ämmän kanssa, joka on selkeä narsisti. Harva nainen on tuollainen hirviölehmä. Ja sitten haettiinkin treffipalstoilla johtajatyyppejä tai muuten hyvätuloisia. Siinä pääsi pienet hytkynaurut. Mutta näitä löytyy, sille ei voi mitään. Pitäisi vain toimia oikein itseään säästääkseen, eikä antaa jatkuvasti anteeksi.

Äänestä
  • Jaa-a. Nykymiehestä voi tuntua että keinot ovat vähissä, kun feministinen aivopesu ohjaa siihen, ettei uskalla vastata samalla mitalla, vaan pelkää naisen ylivoimaa käräjäoikeudessa. Silloin mennään klassiseen: se rauhallisempi ei usko ihmisen voivan olevan sellainen kun on ja jää odottamaan, että toinen muuttuu "normaaliksi". Jne jne. Ei tietenkään muutu, jollei kukaan pakota muutumaan. Ei väkivaltainen ihminen luovu hyväksi havaitsemistaan tavoista jos ne toimivat.

    Vaikket pidä siitä, niin syytän kuitenkin sinua itseäsi. Ei miehen pidä jäädä hakattavaksi. Se sopii uhripisteillä eläville naisille, mutta ei miehelle. Anteeksi ei saisi antaakaan, vaan tasoittaa tilanne. Tai jos siihen ei pysty, pakata kamat ja lähteä pois. Alistuminen väkivallan alla koron alle on vihoviimeinen vaihtoehto.

    Miehen ja naisen keinojen epäsymmetrisyys helposti hämää ja alkaa kuvitella itsestään liikoja, ja päädytään tyypilliseksi "narsistin uhriksi".

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Suomisissi-66 kirjoitti:

https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/harri-paatti-kertoa-julkisesti-vaikeasta-vaietusta-aiheesta-pahinta-on-vahattely-ja-jatkuva-hylkaamisella-uhkaaminen/6990238#gs.kgANUno

Kaikki rikokset paljastuvat.

Tuohon auttaa vain se että mies näyttää kaapin paikan tuollaisille huorille.

SIINÄ SE.

Feministihuora uskoo vain voimaa, valitettavasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu