Tissiposki ja typerähymyinen väkäleuka liikenteessä ja naisia riittää:
https://www.seiska.fi/Uutiset/Eronnut-suosikkikoomikko-Sami-Hedberg-tuulettui-terassilla-Naisia-jonoksi-asti-kuva/1133195
https://www.seiska.fi/Uutiset/No-nyt-Mikael-Jungner-53-viihdytti-nuoria-naisia-Helsingin-yossa-kuva/1133198
Tuo on sentään ihan ymmärettävää, onhan minukin joskus verrattu nuoreen Veijoseen:
https://www.seiska.fi/Uutiset/Puumat-iskivat-Kymenlaaksossa-Rouvat-piirittivat-nayttelija-Juha-Veijosta-58-huoltoasemalla
Mutta jokatapauksessa, nykyään taitaa olla niin että jopa rahaakin parempi p..umagneetti on olla jonkin tasoinen julkkis.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Eronnut-suosikkikoomikko-Sami-Hedberg-tuulettui-terassilla-Naisia-jonoksi-asti-kuva/1133195
https://www.seiska.fi/Uutiset/No-nyt-Mikael-Jungner-53-viihdytti-nuoria-naisia-Helsingin-yossa-kuva/1133198
Tuo on sentään ihan ymmärettävää, onhan minukin joskus verrattu nuoreen Veijoseen:
https://www.seiska.fi/Uutiset/Puumat-iskivat-Kymenlaaksossa-Rouvat-piirittivat-nayttelija-Juha-Veijosta-58-huoltoasemalla
Mutta jokatapauksessa, nykyään taitaa olla niin että jopa rahaakin parempi p..umagneetti on olla jonkin tasoinen julkkis.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Mitkä puumat? Vanha ukkohan tuo veijonen on itsekin. Vai oliko puumat yhdeksänkymppisiä? Sitäkään ei tiedä oliko kyse rouvista.
Seiskahan on palstan miesten raamattu, sieltä löytää totuuden.
Huvitti itseänikin tuo "puumat" 😁
Jos naiset ovat yli nelikymppisiä, niin kyllähän ne silloin puumaikäisiksi voi sanoa.
ne ns puumat on tosissaan ja niin rakastuneita tavalliseen juhaan niin tietysti jos saisi vastakaikua niin puumastakin tulisi julkkis tai ainakin tietää että juhalla on rahaa ja muut ns puumanaiset olisi hänelle kateellisia
Nainen on puuma verrattuna miehen ikään. Eli nelikymppinen nainen ei voi olla mitenkään puuma jos mies on melkein kuusikymppinen!
Onhan palstallakin usein osoitettu että nainen verrattaessa mieheen ikääntyy nopeammin. Noissa jutuissahan todettiin Jungerin (53) olleen iskemässä nuoria naisia koska ne oli varmaan jotain parikymppisiä, jos ne olisi olleet kolmekymppisiä ei olisi nuoruutta mainitti ja jos ne olisi olleet nelikymppisiä olisi siinäkin varmaan vilahtanut puuma-luonnehdinta.
nainen on puuma jos on sekunninkin vanhempi kuin mies ja jos nainen on tinderiläinen niin nainen on seksiseuralainen eli tarjoaa itseään ja pimppiään miehille
Nainen ei ole puuma "verrattuna johonkin ikään" vaan yli nelikymppinen nainen on puuma.
"Puuman" määritelmä:
"vanhempi nainen, joka hakee nuorempaa miesseuraa"
Veijosen pitäisi olla parikymppinen jos vain nimenomaan nelikymopinen nainen on puuma, koska puumanainen "metsästää" itseään NUOREMPIA miehiä.
Väärin. 40v nainen on puuma riippumatta miehen iästä. Myös 52v jyystärikaverini sanoi, että kun hän menee baariin niin heti 40v puumat hyökkäävät kimppuun.
Toki myös 25v nainen on puuma jos"mies" on 20v
Kyllä se puuman määritelmä on edelleen nainen, joka iskee nuorempia miehiä.
Ai sulla on jyystärikaveri. Niin olen vähän epäillytkin. 🤣😉
Voi jestas mitä "todisteita"!
"Naisia jonoksi asti" Missä muka? Tissiposki ihan yksikseen kulkee, eikä kuvassa olevat naiset kiinnitä häneen mitään huomiota.
Veijonen taas näyttää olevan jostain lihavasta blondista (joka ei näytä ysikymppiseltä -ei siis puuma) kiinnostunut, mutta blondi katselee aivan muualle. Veijonen ei siis joutunut mihinkään "puumien" piiritykseen.
Jugnerille joku nainen näyttää kuvia puhelimestaan. Ei näytä herra itse viihdyttävän mitään tyttölaumaa.
Väitätkö että Seiskan jutut olisivat jotenkin väritettyjä?
Joo, ja pahasti!
Katkeran kurpan rutinaa. Jokainen noista miehistä saa parikymppistä priimapillua halutessaan. ja 40v nainen on puuma riippumatta miehen iästä.
Ei kyllä niiden "todisteiksi" postattujen kuvien perusteella.
Ja mansikka tarkoittaa tästä lähtien banaania ku niin päätän.
Miehiä harmittaa koska eivät ole samin kaltaisia hurmureita jotka osaa vitsailla ja olla sosiaalinen että osaa puhua naisille. Ei ole ihme kun naisia riittää samilla.
Ei näytä riittävän.
Siis palstan ätmejä harmittaa. Miehet ja palstan ätmi on eriasia.
niin ei kaikkia naisia naurata samin jutut paitsi joitakin korkeastikoulutettuja naisia ja hekin tinderinaisia sekin koska sami on varakas ja neitimäisyyden ja naisellisuuden sietää kun on varakas ja julkkis niin äkkiä luulee että on homo
Status on kemia aina. Raha miehiä nuo sami ja mikael jotennaisia pörrää ympärillä aina. Siitä on helppo iskee oma nainen kun naiset tekee aloitteen
No eipä näytä pörräävän.....
Seiskan kuvaaja on vähän hakoteillä, en näe missään jonoa.
En minäkään, mutta Harmaaritari näkee......
Mitäs olen sanonut. Menkää baariin niin naisia saa. Jungneriki on vanha juoppo ja käy usein baareissa ja heti naise kimpussa.
No voi nyt vittu, Veijoselle joku läski tantta puhunut jossain absilla niin se on sitten piirittämistä.
Mutta joo se on totta että paras oman statuksen nostokeino on "ryhtyä" julkkikseksi. Jos vain ätmit olisivat pentuna tajunneet alkaa harjoittelemaan rokin soittamista niin ei tarttisi olla ätmi vanhempana.
Tuon Sami Hedbergin naama on niin saatanan ärsyttävä.. :D
Käännän heti kanavaa kun pärstä ilmestyy ruutuun..
Ikinä en ole nauranu sen jutuille... Ne on huonoja.