Onko eräät palstahahmot edustettuina kirjassa?
http://www.elitisti.net/populisti/artikkeli/2012/12/021604/varissuon_varvimestarit_2013.html
http://www.elitisti.net/populisti/artikkeli/2012/12/021604/varissuon_varvimestarit_2013.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Miksi Turku on noin outo paikka?
Koska DarkFear asuu täällä
En ole asunut Turussa enää yli kolmeen vuoteen.
Koska epäsosiaalisena ätminä et sieltäkään kavereita saanut.
Sain paljonkin kavereita Turusta ja vielä ihan kotikulmilta. Nämä kaverit ovat myös kirjoitelleet usein tälläkin palstalla. Näitä kavereita on mm. Bicky Royal-mies, SUOMI-Make, Paksuniska-Make, Liljanlaakson Timppa perheineen ja muita Penetrators MC:n miehiä.
On tullut pidettyä yhteyttä näihin kavereihin vielä senkin jälkeen, kun muutin pois Turusta ja tällä palstallahan sitä tulee usein heidän kanssa kirjoiteltua.
Arvon trolli, ei sulla ole yhtään kaveria. Kukaan ei lähde sun kanssa risteilylle, ei baariin.
Ja tarina ”penetraattoreista” on edistynyt niin pitkälle, että aiemmin olit vaan ”nähnyt” niitä jossain, mutta nyt ne ovat jo kavereita:))))) Hienoa, että periksen mielikuvitusystävät ovat niin sosiaalista porukkaa ;)
Etpä edes näytä mitään mun elämästäni tietävän, sillä en ole lähtenyt koskaan yksin laivalle tai mihinkään ulkomaan matkoille. Lisäksi en ole myös lähtenyt koskaan Turun satamasta yhtään mihinkään, en edes silloin kun asuin Turussa. Enkä myöskään tunne ketään ulkomaalaisia.
Ensinnäkään en tunne ketään vitun yusufia ja toiseksi en ole matkustanut koskaan Turun satamasta yhtään mihinkään, paitsi ehkä bussilla keskustaan. Oon aina lähtenyt laivoille vaan Helsingin satamista.
Onko tuo "nuori, surullinen käsityönharrastaja" Peris?
Kiitos tästä. Varasin Mikael Messin kootut teokset heti kirjastosta, tuskin maltan odottaa että pääsen niitä lukemaan! Jostain syystä pääkaupunkiseudun kirjastoista kirjaa löytyi vain 2 kappaletta, eivätkä ne olleet edes lainassa.
Mikael Messi on todellisuudessa turkulainen kirjailija Juri Nummelin. Käyttää salanimeä pornojutuissa.
No ei varmaan kukaan luullutkaan sitä oikeaksi nimeksi. :DD
Kiinnostavalta vaikuttaa
Mikä siinä pornoa kiinnostaa?
Hieno kirjan nimi!
Saastaa kansalle!