Hurriviha ja Ruotsidemokraatit?

EpäpyhäAllianssi

Kuis nyt suu pannaan/ hur knullar man munnen nu, kun hurrivihasta ja ruotsin kielen aseman hävittämisestä virtaa saavat pölhö-persut hakevatkin aatteellista veljesapua länsinaapurista?

Mitä mieltä ruotsidemokraatit ovat PS-johdon linjauksista ruotsin kielen aseman hävittämisestä Suomessa, Ahvenanmaan suomenkielistämisestä tai myymisestä Venäjälle, ja historiantulkinnoista, joissa Ruotsi oli Suomessa miehitysvalta ja että ruotsalaiset suhtautuivat suomalaisiin rasistisesti, että 1918 Suomessa oli ruotsalais-suomalainen kansanmurha meneillään, ja talvi- ja jatkosodassa ruotsinkieliset suomalaiset olivat pelkureita ja sotilaskarkureita?

Puhumattakaan siitä, että peruspölhöpersun maailmankuvassa kaikki ruotsalaismiehet ovat homoja.

Näistä teemoista syntyy varmaan Halla-ahon ja "ruotsalaisen veljespuoleen" välillä erittäin veljellisiä keskusteluja?

9

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rahan-valta

      Rahaa lisää matuihin ja opetukseen, huutaa vihevasurit.
      https://yle.fi/uutiset/3-10319258

    • NäinYhteistyöHoituu

      Ahvenanmaanhan voisi antaa vaikka ruotsidemokraateille ikään kuin lahjaksi hyvästä tulevasta yhteistyöstä.

      Ruotsin kieltä ei tarvitse hävittää Suomesta se häviää ihan itsestäänkin.

      Ruotsi oli Suomessa miehitysvalta ja oikeistolaisena puolueena ruotsidemokraattien tuskin tarvitsee demareiden tapaan valkopestä tätä tosiasiaa.

      Ruotsalaiset suhtautuivat ja suhtautuvat rasistisesti suomalaisiin mutta ehkä ruotsidemokraatit ovat oppineet että suomalaiset maahanmuuttajat olivat silti parempi vaihtoehto kuin nykyiset. Ruotsin demarithan näitä rotuoppeja kehittelivät.

      1918 sisälsi myös piirteitä suomenkielisten kansanmurhasta mutta taisi olla enemmän oman ruotsinkielisen eliittimme projekti kuin oikeiden ruotsalaisten. Oikeat ruotsalaisetkin kauhistelivat suomenruotsalaisten raakalaismaista käytöstä.

      Talvi ja jatkosodassa ruotsinkieliset palvelivat lähinnä tykistössä ja voisi kuvitella että ruotsidemokraatit osaavat arvostaa sitä että ruotsinkielinen väestö päästettiin helpomalla, sehän osoittaa suurta kunnioitusta ruotsinkielisille.

      Ruotsi demokraatit tuskin itsekkään ihannoivat ruotsalaisia homoja.

      • Ruotsidemokraatit puhuivat Suomi Areenassa englantia Halla-ahon ja Huhtasaaren kanssa, ruotsin kieli on heidän kotikielensä, mtta ulkomaalaisten kanssa puhuvat englantia.
        heille on aivan se ja sama puhutaanko Suomessa ruotsia. RKP on aivan mahdoton yhteistyöpuolue SD:lle. Ahvenanmaa varmasti sopii Sverigedemokraateille siellä ei suvaita pakolaisia.


    • Itsearjalainen

      Ruotsidemokraatit ovat puhdasrotuisia arjalaisia. Sensijaan persut ovat mongoleja eli ali-ihmisiä. Ainakin natsiopin mukaan.

      • Rotutohtori

        Natsit olivat väärässä, koska perpanssit eivät ole edes ali-ihmisiä vaan pelkkiä apinoita!


    • EinVolk

      Liittoutuihan Hitlerkin Stalinin kanssa.

      Tilapäinen ratkaisu, jolla tavoitellaan lyhyen aikavälin etuja.

      Pitkällä aikavälillä persujen tavoite on tietenkin ennallaan, eli Suomen on muututtava yksikieliseksi, yksirotuiseksi, yksikultturiseksi, yksinkertaiseksi, yksitoikkoiseksi...

    • Yksisoluinen

      Siitähän se yhteisymmärryksellinen keskustelu PS:n ja ruotsalaisen veljespuolueen kanssa viriää, kun persut kertovat suunnitelmistaan hävittää ruotsin kieli Suomen mannermaalta ja mieluusti Ahvenanmaaltakin sekä karkottaa kaikki turvapaikanhakijat Ruotsiin, jolle kuuluu suurempi velvoite ottaa niitä vastaan, kun niitä siellä jo ennestään niin paljon on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      95
      943
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      898
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      718
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      675
    6. 78
      531
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      487
    9. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe