Fiftarihiukset

Melkeinfiftari

Eli ongelma olisi fiftarityyliset hiukset. Silloin, kun minulla oli vielä otsatukka ja blondatut hiukset, sain sen nätisti töttörölle. Nyt, kun en ole värjännyt hiuksiani 1,5v ja päätynyt pitämään oman, punertavan sävyn, on hiukset vahvistuneet todella paljon. Ovat siis paksut ja jäykät, samat aineet, millä aiemmin olen hiuksiani laittanut, eivät enää toimi. Töttörö, kihara tai mikä tahansa, minkä yritän laittaa, alkaa lässähtää tunnin sisällä.

Onko mitään vinkkejä, miten saisin edes tällaisen https://i.pinimg.com/originals/e9/06/e7/e906e777951c8e182ddcf8bf187727f0.jpg kiharan aikaan ilman, että se tunnin kuluttua lässähtäisi?

Kaverini kampaajanäytössä hän käytti lämpörullia, jotka olivat hiuksissani puolisen tuntia kampaamoiden tököttejä toista purkkia. Minulla ei ole lämpörullia (enkä ole sellaisia mistään löytänytkään) ja noihin kampaajien tökötteihin ei oikein pääse käsiksi, ellei itse satu kampaaja olemaan - tai kaveri tukusta niitä ostamaan.

2

322

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CutrinC

      Lämpörullia myy kaikki marketit ja kampaamoissa myydään niitä kampaajien ”tököttejä.”

      • Kapatimaa

        Ei muuten myydä. Ne, mitä kampaamoissa myydään, on kampaamotuotteita, mutta ammattilaisten tuotteet ovat taas erikseen, eikä myydä kuluttajille.

        T. Kohta 15v kampaajana


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1877
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1270
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1011
    4. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      894
    5. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      888
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      62
      716
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      32
      612
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      68
      518
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      12
      505
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      501
    Aihe